Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 307, komentářů celkem: 429990, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 567 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116695283
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Chci se stát katolíkem. Je to špatné?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chci se stát katolíkem. Je to špatné?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Rozdíly mezi církvemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
warior



Založen: Jan 27, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá leden 28, 2005 10:26 am    Předmět: Citovat

Mili priatelia vsetky protestantske denominacia su len odnozou RKC a vysunutou rukou Vatikanu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janape



Založen: Feb 07, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá květen 05, 2006 8:23 pm    Předmět: Citovat

Pevně věřím, že tomu tak není... Jsme odnoží Kristovou....On je pravý vinný kmen, ne ŘKC...
Díky Bohu...
_________________
janape
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: ne červenec 16, 2006 9:59 pm    Předmět: Citovat

Milá sestro, až bude u katolíků víc takových věřících, jako Ty, sejdeme se už brzo u jednoho stolu .... "věříme, že jednou budem v míru,u Tvého stolu, společně, Bože, víno pít... "
Moderní mladý člověk upřímně hledající cestu k bohu už nemůže přejímat předsudky svých církví, bude vstupovat do církevního společenství, které bude nejblíž jeho naturelu, nebude hledat hloupé rozdíly, ale vždy cestu k jednotě. Jako v Taize, za které Bohu díky. Ahoj tvoje sestra z CČSH



[citát]
On 2003-02-10 15:56:00, fany napsal:
Samozřejmě, že jde v první řadě o křesťanství. Je mi líto, ale velice jsem se snažila se umístit svůj dotaz CELÝ, nepodařilo se mi a prosila jsem o pomoc Štěpána, který můj příspěvek má. Výsledek je že na tomto místě zbyla jen tahle hloupá otázka. Tedy se pokusím znovu, snad mi někdo rozumný odpoví na to, na co se chci zeptat. Tedy:

Letos o Velikonocích budu pokřtěna jako dospělá. Křestu se mi nedostalo jako dítěti z důvodů přítomnosti komunistické bestie v naší zemi, moje mladičká matka neměla "známosti" a chtěla mi usnadnit život v tehdejších nelehkých dobách. V naší rodině se také objevil náboženský fanatik, který zapříčinil smrt svých dětí, ubil svou ženu a sám se oběsil. Z toho také pramenila nedůvěra mé matky k jakýmkoli náboženským aktivitám..atd. Zkrátka a dobře, důvodů bylo více, člověk si nevybere místo ani čas, ve kterém přijde na svět.

Vždy jsem se však považovala za člověka hledajícího a po letech jsem konečně zjistila, CO hledám. Svůj katechumenát prožívám jako návrat domů, tedy: jsem velmi šťastná.

Člověk, který usiluje o křest (Ano jsou jisté neformální možnosti, ovšem já jsem z té všudypřítomné svobody a neformálnosti už lehce unavená. Nebojím se závazků, nebojím se povinností, toužím někam patřit a nebojím se svou příslušnost k církvi demonstrovat.) prostě nakonec musí "volit".

Proč to vše, proč se, vážení přátelé, takto na internetu svěřuji úplně cizím lidem se svým životním příběhem. Promiňte, ale ve srovnání s mnohými z Vás, já jsem v církevním životě nováček a nemohla jsem si nevšimnout jisté "lehounké" nevraživosti mezi příslušníky katolické a evangelických církví.

Já jsem volila církev katolickou, čímž chci navázat na víru své milované babičky, která si až do své smrti můj křest přála. Také studium dějin umění (rozumějte, miluji celou starou křesťanskou tradici, staré obrazy s náboženskou tématikou, staré chrámy, boží muka na cestách...atd.)napomohlo tomuto mému rozhodnutí. Prakticky tedy osobních důvodů jsem volila církev katolickou, ale proč ta umně zastíraná averze?

Pochopte jsem z tohoto jevu velmi zmatená. Jeden můj dobrý kamarád, příslušník evangelické církve se mě snažil přesvědčit, ať se dám k "nim". A jeden z jeho argumentů či poznámek zněl: chceš se stát katolíkem? chceš příjít úplně o svůj vlastní názor? - a to mi nepřipadá fér. Kněz který mě připravuje je velice otevřený a tolerantní člověk a nebrání se diskuzi na lecjaké "ožehavé" téma a pečlivě se snaží zodpovědět veškeré mé dotazy (a věřte, mám jich mnoho).

Rozumějte, neřeším otázku být či nebýt křesťanem, Pro mě je křesťanství jakousi vnitřní základní podstatou mojí bytosti, k níž jsem se po letech usilovného hledání dopátrala (má cesta vedla přes východní náboženské systémy, jak je dnes módní, ale tam jsem se nikdy necítila zcela "doma"). Ani nehodlám obhajovat katolickou církev na úkor evangelické(všimla jsem si , že Granosalis míří spíše evangelickým směrem a i to je důvod, proč jsem tento svůj dotaz vznesla zde). Jsem jen zmatený nováček v náboženském životě, který nechápe, proč se lidé, hlásící se ke dvěma odnožím stejného kmene navzájem jaksi "nemají rádi".

Můj kněz mi vysvětlil rozdíl mezi církví katolickou a evangelickou, ale já tu prostě nevidím žádné důvody k vzájemné nedůvěře, netoleranci ci nesnášenlivosti (ano silná nešikovná slova pro vyjádření jemného mechanismu, který zde přece jen, přiznejme si, funguje).

Ptám se vás, proč to tak je? Proč to tak je v dnešní tolik moderní, svobodné a "všetolerující" době? Děláme na obou stranách dost? Co podnikáme na obou stranách, aby došlo k vzájemnému smíření?
[konec citátu]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DNA
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jun 28, 2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Lučenec

PříspěvekZaslal: út červenec 03, 2007 8:55 pm    Předmět: Citovat

peek napsal:
Možná bychom se teď mohli pokusit odpovědět na původní otázku této diskuze: \"Chci se stát katolíkem, je to špatné?\"
<BR>Já bych odpověděl: Není to špatné, ale značnou roli zde hraje individualita. Jsou určitě lidé, kterým by katolický způsob víry činil velké potíže, pro ně bude schůdnější cesta jinudy (i přes široký výběr různých spiritualit v katolické církvi). V tomto konkrétním případě (vzhledem k zájmu tazatelky o tradici, staré křesťanské umění) je to, myslím, správná volba.
<BR>
Aj ked je už tazatelka možno rozhodnutá pre tých čo im niekedy vyvstanú podobné otázky moj osobný názor.Poznaám pár veriacich katolíkov a sú mojimi priaťelmi no neviem pochopiť prečo nadalej zostávajú v babylone-tj systéme ktorý sa otvoreme priznáva že je zavalený pohanským balastom,s toho vyplývajúcim modloslužobníctvom-bozkávaním nohy sochy vo vatikáne do tej miery že palec na nej už je zodratý a tá socha je ešte k tomu prekrstená socha Jupitera,Santa Scala schody po ktorých údajne kráčal JK na golgotu a sú údajne na nich ešte stopy jeho krvi a zbožný výstup po nich je zárukov odpustenia hriechov čo je vlastne modlárstvo a zavádzanie veriacich ktorým to akosi ich duchovný zabúdajú povedať že sa tým vysmievajú Bohu a jeho milosti.ked sa na takýto výstup po SC chystal Luther boží hlas mu pripomenul že "spravodlivý budú spasený" nie schodolezci. Tu sa začala vlastne reformácia.Aj dnes sa takéto výstupy vykonávajú a jeden náš súčasník ked to videl že tieto pohanské rituály ešte aj dnes vykonávajú nevedomý veriaci a nikto z ich duchovných pastierov ich na to neupovedomý,horko zaplakal.Toto je len vrchol ladovca.Mne osobne takýto druh spirituality vysmievajúcej sa Bohu nesedí,kedže aj úprimný veriaci sú na boží posmech nevedomky zatiahnutý do týchto pohanských praktík oblečených do kresťanského rúcha.Aká je potom vierouka ked toto toleruje??Dalej je to krv ludí na rukách tejto institúcie ktorej množstvo nemá v dejinách obdobu a ukazuje že táto institúcia sa svojím počínaním velmi skoro vzdialila od Ježisovaj tolerancie a miesto ježišovho "Bože odpusť im lebo nevedia čo činia"dali zabíjať ludí a tým skrivili obraz milosrdného Boha v očiach ludí,takto sa podla mňa nesprávajú Zástupcovia JK na zemi.Pokiaľ sa však tazatelka zaujíma o pohanské tradície a umenie v premenách tisícročí nájde si fakt v tomto systéme plodnú pôdu.Takže by som sa na jej mieste riadil podla iných noriem vo výbere toho v akom spoločenstve chcem kráčať s JK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
cirus
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Oct 05, 2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 2:18 pm    Předmět: Citovat

klidně se staň katolíkem, ale tím spasený nebudeš.
Cirus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Puritan
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class


Založen: Feb 17, 2008
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 4:08 pm    Předmět: Citovat

Podle mě je lepší se stát křesťanem, který plně a zcela důvěřuje Pánu Ježíši a Bibli, která je Boží slovem svědčícím o Ježíši. Nevím, proč k tomu nabalovat sakralismus, pohanské prvky, nebiblickou nauku a spolčovat se s organizací, která víru v Krista zdiskreditovala jako málokdo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Rozdíly mezi církvemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy