Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 340, komentářů celkem: 430023, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 562 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Dzehenuti
Mikim
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116732732
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Smrt Ananiáše a Safiry
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Smrt Ananiáše a Safiry
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Otazníky v Novém zákoně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wollek



Založen: Mar 07, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2004 11:26 am    Předmět: Citovat

A Lukáš popsal všechny děje dokonale?

Jinak, já nejsem zastáncem takového kouskování textů Bible a nevěřím jim. Začalo to u Genesis (Jahvista a Elohista), pokračovalo před několik Izajášů a nyní nám kouskujou i evangelia.

I kdyby to napsal Ondřej nebo Lukáš, na mém původním postoji ke způsobu zachycení událostí to nic nemění. Absolutně přesný a detailní nebyl žádný pisatel.

Mimochodem, teď jsem v jednom katolickém zdroji četl, že list Židům napsal svatý Pavel. Věříš, že je to pravda?

S úsměvem,

wollek


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Gepa



Založen: May 20, 2004
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2004 11:54 am    Předmět: Citovat

Opět odbočíme od tématu.
Já osobně na \"autora\" příliš nehledím. Myslím na jméno autora. Autorství v té době pojímali jinak než my. Zároveň mi ale nevadí ono pitvání a rád si přečtu i lecos o autorství textů. Pravdou je, že příběh o cizoložnici ruší tok Janových myšlenek, ale pravdou také je, že uvedený příběh máme oba na stejném místě Bible.
Kdo napsal list Židům nevím a o Pavlovi jako autorovi jsem četl. Rovněž jsem četl, že to mohl napsat jeho žák a v antice se nebralo jako podvrh, když se žák podepsal jménem svého učitele. Bralo se to, jako pokračování díla.
To s tím Janem jsem napsal, jako popíchnutí na tvůj argument.
Jinak ohledně těch autorství (Jahvista, Izajášové...) bych to zase až tak neodsuzoval. Myslím, že mohou mít pravdu, aniž by tím podrývali Písmo. Ostatně myslíš, že třeba Mojžíš popisoval v Páté knize svou smrt jako prorocké vidění? Myslíš, že je autorem všech pěti knih? Podle mne není, ale pro mne to není příliš důležité.
Jako obvykle nemusím mít samozřejmě pravdu.

S pozdravem Gepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
haluska



Založen: Jan 08, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2004 5:26 pm    Předmět: Citovat

Něco k tomu autorství:
Myslím, že vcelku není důvod ten text rozpitvávat a hledat, jestli něco náhodou nenapsal někdo jiný. V tom se rádi hrabou liberální teolofové, kteří ani nevěří, že Bible popisuje skutečné události. Domněnky o různých autorech pak mají jen potvrdit, jak je vlastní svědectví Bible nespolehlivé a je třeba je kriticky zkoumat.
Zároveň myslím, že není důvod, proč bychom nebrali tradiční pojetí, že to, co je podepsáno určitým autorem, je skuteně jeho dílo.
Myslím, že tradice je zde spolehlivější než úsudky moderních badatelů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky Yahoo Messenger MSN Messenger
Gepa



Založen: May 20, 2004
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2004 6:46 pm    Předmět: Citovat

to Haluska
\"Myslím, že vcelku není důvod ten text rozpitvávat a hledat, jestli něco náhodou nenapsal někdo jiný. ..... Zároveň myslím, že není důvod, proč bychom nebrali tradiční pojetí, že to, co je podepsáno určitým autorem, je skuteně jeho dílo.\"
Zrovna u toho omílaného textu o cizoložnici je to s tím autorstvím problém i z jiného důvodu. Právě v těch nejstarších písemných rukopisech u Jana chybí. Některé rukopisy ho řadí za Lk21,38. Další problém je, že mnoho spisů \"podepsaných\" není. Kde je v Pentateuchu napsáno, že je psal Mojžíš. Je to pouze tradice. A tradici někteří odmítají.

S pozdravem Gepa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
AdamEva



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2005 4:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky, v nbk (nová bible kralická) si přečtěte Sk 5,2 a pznáte, že Safira o úmyslu manžela věděla a 3. verš se zmiňuje o podstatné otázce a to, že tento hřích byl proti Duchu sv. a 4. verš ukazuje tedy proti Bohu. Nejde o desátky, ale o postoj - křesťan hřeší protože je hříšný jako každý druhý, ale měl by si dávát pozor, a otom je příběh \"Ananiáše a Safiry\" aby nehřešil proti Duchu - není odpuštění (Mat.12,31,32; 1.Jana5,16). A to je vše. čauky

[ Editace od AdamEva On Date 15/02/2005 ]

[ Editace od AdamEva On Date 16/02/2005 ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Otazníky v Novém zákoně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy