Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 331, komentářů celkem: 430014, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 575 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

cizinec
rosmano
Frantisek100

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116718787
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Prosba o vyjádření členů k dalšímu směřování Katedrály
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba o vyjádření členů k dalšímu směřování Katedrály
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2023 9:11 am    Předmět: Prosba o vyjádření členů k dalšímu směřování Katedrály Citovat

Milí členové Katedrály,

všem se omlouvám, že jsem v květnu 2023 navrhla adminovi Tomášovi, aby zde ustanovil druhého moderátora. Neznala jsem tehdy navrhovaného moderátora tak, jak se nyní v Katedrále projevuje. Můj úmysl navržení druhého moderátora byl čistý a v naprosté křesťanské důvěře - pro ochranu napadání Katedrály a křesťanů lidskými útoky.

Nyní jsme na křižovatce. Dochází opět k napadání nás křesťanů, kterému již nemohu (neumím) v Katedrále zabránit. Dochází i opakovaně k mazání mých článků a příspěvků. Není zde již svoboda slova, klid a vzájemná láska v diskusích.

Navrhla jsem adminovi Tomášovi několik možností řešení. Moje zpráva adminovi zůstala dosud v neodeslaných. Všem se omlouvám za tento "patový" stav a lidskou bezmocnost. Katedrála aktuálně není již nyní naše, ale je bohužel dočasně ovládána tím, co nechci, a nemohu tomu zatím zabránit.

Asi před 1-2 měsíci jsem se Vás ptala, zda mám odejít z Katedrály jako moderátor, vzdát se tohoto úkolu zde. Všichni jste reagovali, abych neodcházela. Tak tu ještě jsem , ale nevím si dále rady. Nechci se prát a bojovat a vzájemně se mazat s druhým moderátorem, kterého jsem kdysi v důvěře navrhla, aby mi pomáhal (ale netušila jsem důsledky). Nechci válku zde, ale křesťanskou místnost s vanutím Kristovy lásky a pokoje.

Prosím o Vaše vyjádření členů Katedrály k aktuální situaci - zejména Magdaleny, Cizince a Františka - co dál?

Brusle7


Naposledy upravil brusle7 dne po říjen 16, 2023 9:21 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2023 9:23 am    Předmět: Citovat

Katedrála tu není pro její členy - zde žádné členství není. Katedrála je tu pro Pána Ježíše Krista a všechny, kteří hledají Boha, pro ty, kteří Boha už našli - lépe řečeno Boha, který se ji dal nalézt a poznat a kteří se zde chtějí sdílet podle Boží vůle a k Boží slávě k užitku a k budování hledajících a všech tak, abychom všichni rostli v toho, kdo je Hlava, v Krista. Amen.

PS: viz také poslední dva příspěvky pod článkem "Katedrála GS - proč tu je a oč v ní jde?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2023 5:48 pm    Předmět: Citovat

Pro lháře tu není místo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Cizinec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 24, 2005
Příspěvky: 147
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2023 9:01 pm    Předmět: Citovat

No, .... odhaduju, že admin nešel ani na záchod, ani není nemocný, ale čeká, jestli se v katedrále nějak dohodnete ... Což asi bude na dlouho Wink

Diskuzních fór je tu více jak 10, témat v nich desítky. Asi nebude nic těžkého založit nějaké další fórum. Líbila by se mi původní myšlenka, nějaké normální fórum, čemu by lidi rozuměli, třeba "sdílení života" nebo "životní zkušenosti" nebo tak něco. Aby tam mohli přispívat různí lidé a povídat si o tom.

Jen s napadáním to bude pořád stejné - pokud tam budou lidi, co mají ve zvyku napadat křesťany, útočit, bude to asi pořád dost podobné, jako ve veřejné diskuzi.

A stejně tak je dobrá připomínka, mnohokrát opakovaná - kdo tak "správně" posoudí, co je v pořádku a názor a co už je napadání?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Magdalena07
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2007
Příspěvky: 257
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt říjen 05, 2023 9:44 pm    Předmět: Citovat

Milá Brusle,
V současnosti jsem přestala chodit na GS , už zde nenî Boží Duch a adminovi je zřejmě jedno, jaká atmosféra tady vládne. Katedrála měla být místem pohody a ne místem poučování, urážek a napomínání.

Život s Ním jde dál a Ti, kteří jsou s Ním jsou šťastni nezávisle na soudech druhých, ze kterých vyvěrá všechno možné, jen ne pochopení, porozumění a láska…
Je důležité mít v srdci radost z blížícího se příchodu našeho Pána a Krále
a světlo Jeho lásky vnímat v sobě a ve svých bližních
Život tady je krásný jen tehdy, když víme odkud jsme přišli, proč jsme tady a kam jednou po odložení těla půjdeme. Žít láskou , žít pro Lásku a být s Ním to je jediný smysl života
Poznejte Pravdu a Pravda vás osvobodí od veškerého lpění na lidech, na slávě, na penězích, na tradicích.
Nikdo jiný vám nemůže dát svobodu a volnost duše nežli On sám.
To je to největší bohatství , které člověk může získat
Co nám mohou udělat lidé, když je s námi Bůh?
Nekonečná radost , nekonečná Láska

,
_________________
Magdalena
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2023 5:25 am    Předmět: Citovat

Ahoj Toníku. Dobře. Díky za názor.
Dohodnete se, nebo dohodneme? Jak konkrétně se chceš tedy ty dohodnout?
Pokud nemáš (ani ty) nějaký konkrétní návrh k dořešení a k dohodě, tak zde za této patové situace asi opravdu končíme. Toníku, mimochodem, tvůj příspěvek pod mým článkem Stalking, kde jsi Willyho upozorňoval na jeho navážení se do mne, byly také smazány, článek i diskuse. František i Magdalena přestali kvůli Willymu navážení se do nás již dříve přispívat. Mazání i mých článků a diskusí pod nimi, navážení se do nás. Více ad slova Magdaleny...

Brusle7


Naposledy upravil brusle7 dne pá říjen 06, 2023 5:39 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2023 5:30 am    Předmět: Citovat

Magdaleno, naprostý souhlas s Tebou. Díky za dosavadní sdílení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2023 12:39 pm    Předmět: Re: Prosba o vyjádření členů k dalšímu směřování Katedrály Citovat

brusle7 napsal:

Prosím o Vaše vyjádření členů Katedrály k aktuální situaci - zejména Magdaleny, Cizince a Františka - co dál?

Brusle7

Prosila jsi o vyjádření Boha? Pána Ježíše Krista, který by měl být prošen, aby se vyjádřil. Místo toho jsou prošení dva lidé a jeden lhář! A jejích vyjádření je k nepotřebě. Ach jo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Cizinec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 24, 2005
Příspěvky: 147
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: st říjen 11, 2023 6:19 am    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:
Ahoj Toníku. Dobře. Díky za názor.
Dohodnete se, nebo dohodneme? Jak konkrétně se chceš tedy ty dohodnout?
Pokud nemáš (ani ty) nějaký konkrétní návrh k dořešení a k dohodě, tak zde za této patové situace asi opravdu končíme.


Ahoj

Nemyslím si, že by se povedla dohoda mezi adminy katedrály, nevypadá to na to. Já nemám jak se dohodnout - ani ty ani willy nejste moji nepřátelé, ale nemám žádnou moc udělat mezi vámi dohodu.

Svůj návrh jsem dal už dávno - založit fórum nebo s nějakým normálním názvem, s normálními tématy, kterému by lidi rozuměli, i třeba nově příchozí, věděli, o čem asi je. Pár fór tu historicky založených je - jenže to je samé hřešení, politika, dohady sektářů, ujetá hnutí, potraty, drogy, problémy, otazníky, zabíjení, ... není divu, že lidi přestalo bavit si povídat v takových tématech a dlouhodobě jim to nevydrželo. To vydrží jen lidi, co to trvale žijí.


Co tak třeba založit fóra - Obrácení, pokání, nový život. Služba druhým. Sdílení životních zkušeností. Život s Bohem, Boží zásahy do života. Práce a vztahy v ní. Rodina.

A povídat si o něčem docela normálním, o čem si tak křesťané - a i jinak normální lidé - normálně povídají.

Toník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
brusle7
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 22, 2009
Příspěvky: 751
Bydliště: Česká republika

PříspěvekZaslal: st říjen 11, 2023 3:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Toníku,

kde vládne jednostranné násilí, tak jak se lze dohodnout? - Tam je nutný buď radikální řez a odstranění násilí, nebo útěk a distanc těch, na kterých je násilí pácháno. Takto mi to potvrzují i bývalí a znechucení přispěvovatelé Katedrály v různých vzkazech.

Od násilí či navážení se do lidí (tj. např. od mazání slušných příspěvků křesťanů - mimochodem i tvých, od násilného stalkingu, od tolerance vyhrožování apod.) se prostě i já distancuji. Nelze přispívat a diskutovat za aktuální situace tohoto stavu. Nikdo kromě jednoho člověka zde to takto nechce a neakceptuje.

Neumím sama aktuálně z Katedrály odstranit násilí, nevím jak.

Děkuji všem za krásné diskuse v počátcích vzniku Katedrály.

Brusle7
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Yahoo Messenger
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2023 8:48 am    Předmět: Citovat

Cizinec napsal:

Ahoj

A povídat si o něčem docela normálním, o čem si tak křesťané - a i jinak normální lidé - normálně povídají.

Toník

Ahoj Toníku,

připadá ti, že tu sdílím něco nenormálního? Ty nečteš, co tu sdílím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Cizinec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 24, 2005
Příspěvky: 147
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2023 9:04 am    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:
Ahoj Toníku,

kde vládne jednostranné násilí, tak jak se lze dohodnout? - Tam je nutný buď radikální řez a odstranění násilí, nebo útěk a distanc těch, na kterých je násilí pácháno.


Tak.

Tohle už jsem párkrát v životě řešil. Řešení je poměrně jednoduché - jako u té války na Ukrajině. Teď jsem poslouchal člověka, co vyjednává takové věci. A ten říkal: Při vyjednávání je potřeba přesvědčit obě strany, že dohodnout se bude pro obě strany levnější a jednodušší, než ty statisíce mrtvol, ztráta pozice, zničená infrastruktura.

A když se lidi dohodnout nechtějí, tak je jednodušší ustoupit. A jít se věnovat něčemu užitečnějšímu. Pro mně a pro mnoho lidí. Spousta křesťanů třeba utekla v 17 a 18 století do Ameriky, když se tu řezali katolíci a protestantama. Nechtěli se toho účastnit.


Tady tedy dotaz: Co je cílem? Zachovat katedrálu tak, aby se v ní dalo povídat? To asi za dané situace půjde těžko.

Sdílet se, co lidi žijí, co řeší? Na to katedrála s patovou situaci nutně není potřeba. Stačí založit nějaká další fóra, tématická, s potřebou, která je. Pokud k tomu bude admin svolný.

Toník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2023 9:11 am    Předmět: Citovat

brusle7 napsal:

kde vládne jednostranné násilí, tak jak se lze dohodnout? - Tam je nutný buď radikální řez a odstranění násilí, nebo útěk a distanc těch, na kterých je násilí pácháno. Takto mi to potvrzují i bývalí a znechucení přispěvovatelé Katedrály v různých vzkazech.

Od násilí či navážení se do lidí (tj. např. od mazání slušných příspěvků křesťanů - mimochodem i tvých, od násilného stalkingu, od tolerance vyhrožování apod.) se prostě i já distancuji. Nelze přispívat a diskutovat za aktuální situace tohoto stavu. Nikdo kromě jednoho člověka zde to takto nechce a neakceptuje.

Neumím sama aktuálně z Katedrály odstranit násilí, nevím jak.

Děkuji všem za krásné diskuse v počátcích vzniku Katedrály.

Brusle7

O jakém násilí je tu řeč a proč tu opakovaně znovu a znovu lžeš? Na čem záleží? Na slušnosti nebo na pravdě? Slušně je možno napsat i lež a to se tu běžně dělo a dosud děje. Mazány jsou lži.
K ničemu z toho, co zde píšeš a co cituji, tu nedocházelo.

"Neumím sama aktuálně z Katedrály odstranit násilí, nevím jak."

Nelze odstranit něco, co neexistuje! Kromě toho, Katedrála patří Pánu Ježíši Kristu a nikomu jinému. Sdílet bychom se tu měli s Božími věcmi, ne s lidskými. Hledající Boha, Světlo, Pravdu, Lásku, smysl života tu mají otevřené dveře a mohou čerpat ze zdroje života, jímž je Bůh Otec, Jehož nám zjevuje jednorozený Boží Syn, Pán Ježíš Kristus, který se stal ve vzkříšení prvorozeným Synem Boží i jako Syn člověka a Duchem oživujícím a je naším životem a vším, co potřebujeme k životu a ke zbožnosti.

Lháři a jejich lži tu mají navždy ZAVŘENO!


Naposledy upravil Willy dne čt říjen 12, 2023 9:28 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Cizinec
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Nov 24, 2005
Příspěvky: 147
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2023 9:12 am    Předmět: Citovat

Willy napsal:

připadá ti, že tu sdílím něco nenormálního? Ty nečteš, co tu sdílím?


Ahoj Willy.

Sdílení knížek nebo kázání pro mne není. To pro mne není normální. To je tak pro intelektuály, knihomoly, teoretiky, že si povídají o tom, co kdo kde napsal nebo řekl v kázání.

Není to pro mně normální. Nepovídám si normálně o tom, co kdo kde napsal v nějaké knížce. Někdy, výjimečně ano, ale normálně mně zajímá to, co kdo žije.

Ani kázání v církvi o tom, co kdo napsal, mně moc nebaví. Už jsem jich slyšel moc a moc. Zajímá mne to, co se komu stalo, co žije. Tedy sdílení toho, co žije.

Toník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2023 9:22 am    Předmět: Citovat

A On je tu Bůh jen pro tebe, Toníku? Ty nemyslíš na lidi, kteří Boha neznají? Píšeš, že tě zajímá, co lidi žijí. Ale co když nemají a neznají Krista? Ti potřebují něco jiného než ty. My tu přece nejsme sami pro sebe, dokonce ani nepatříme sami sobě; patříme Kristu, který nás vykoupil svou vlastní krví z otroctví a moci hříchu a strachu ze smrti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.18 sekundy