Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Alexej.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 320, komentářů celkem: 430023, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 574 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116736494
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Kdo je hoden - Koho a čeho je hoden?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo je hoden - Koho a čeho je hoden?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Willy
Druhý pilot
Druhý pilot


Založen: Sep 16, 2007
Příspěvky: 777
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 02, 2023 3:41 pm    Předmět: Kdo je hoden - Koho a čeho je hoden? Citovat

Mt 10:34-42
„Nemyslete si, že jsem přišel uvést na zem pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Neboť jsem přišel postavit člověka ‚proti jeho otci, dceru proti její matce a snachu proti její tchyni a nepřáteli člověka budou členové jeho domácnosti‘. Kdo má rád otce nebo matku víc než Mne, není Mne hoden; a kdo má rád syna nebo dceru víc než Mne, není Mne hoden. A kdo jde za Mnou a nebere svůj kříž, není Mne hoden. Kdo nalezne svou duši, ztratí ji; a kdo ztratí svou duši kvůli Mně, nalezne ji.“
„Kdo přijímá vás, přijímá Mne; a kdo přijímá Mne, přijímá Toho, který Mne poslal. Kdo přijímá proroka proto, že je to prorok, obdrží odměnu proroka; a kdo přijímá spravedlivého proto, že je to spravedlivý, obdrží odměnu spravedlivého. A kdo by jednomu z těchto maličkých dal napít proto, že je učedník, i kdyby mu dal jen pohár studené vody, amen, pravím vám, jistě nepřijde o svou odměnu.“


Toto je přímá a jasná řeč Pána Ježíše Krista k Jeho učedníkům o tom, kdo je Ho hoden s dodatkem o odměně i pro další lidi.

Co ta Slova znamenají? Například toto:
„Ne každý, kdo mi říká: ‚Pane, Pane‘, vejde do království Nebes, ale ten, kdo činí vůli mého Otce, který je v nebesích. Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, což jsme tvým jménem neprorokovali a tvým jménem nevyháněli démony a tvým jménem neučinili mnoho mocných činů?‘ A tehdy jim vyznám: ‚Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mne, činitelé nepravosti.‘“ (Mt 7:21-23)
Později přišly i ostatní panny a říkaly: ‚Pane, pane, otevři nám!‘ Ale on odpověděl: ‚Amen, pravím vám, neznám vás.‘ (Mt 25:11-12)
„Proč mne oslovujete ‚Pane, Pane‘, a nečiníte, co říkám? (L 6:46)

Při křtu vyznáváme ve víře, že jsme Pána Ježíše přijali jako Spasitele a Pána. Ale co se stane, když Jeho Slovo nezachováváme?
NEJSME HO HODNI! NEJSME JEHO UČEDNÍKY! NENÁSLEDUJEME JEJ A PÁN NÁS NEZNÁ!

Kdo je učedník, bratr, sestra, (dokonce) matka a přítel Pána Ježíše?
Ten, kdo zachovává Jeho Slovo, Jeho přikázání; ten, kdo činí Boží vůli, kdo je činitelem Slova, kdo tím Slovem žije - a to doslova, neboť Slova, která nám pověděl jsou Duch a jsou Život.
Jen ten tedy žije, kdo žije Kristem, Krista, pro Krista, Jemuž patří, skrze Krista, Jehož jí jako pravý pokrm a Kristu, Pánu, Jehož je vlastnictvím a dědictvím tak, jako je trojjediný Bůh dědictví svatých. A kdo je svatý? Ten, jehož svatostí je Kristus. Kdo je spravedlivý? Ten, jehož spravedlností je Kristus. Kdo je vykoupený? Ten, jehož vykoupením je jeho Vykupitel - Kristus.

Je jen jediný život, který se líbí Bohu - Život Krista, který měl a má od Boha svědectví, že se líbí Bohu. Pokud Krista jako Život nemáme a neznáme, Kristus nezná a nemá nás a náš život pro Boha nemá žádnou cenu. Kdo má Syna, má Život, kdo nemá Syna Božího, ten Život nemá!

A toto je život věčný: Aby poznávali Tebe (Otče), jediného pravého Boha, a Toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista. (Jan 17:3)

Poznávat v tomto smyslu znamená milovat - důvěrně, intimně, pravdivě, skutečně tak, aby Bůh v Kristu věděl, že je námi milován, tj. že opětujeme Jeho Lásku, kterou vylil do našich srdcí skrze Ducha Svatého. To znamená, že skrze společenství s naším nebeským Otcem a Jeho Synem Ježíšem Kristem máme společenství i mezi sebou, se všemi svatými, abychom pochopili nekonečné rozměry Boží Lásky, bez níž a bez Krista nejsme nic, nic nemáme a nemůžeme nic dělat!

Modlitba: Kéž se nad námi Bůh smiluje a dá nám milost pokání a moc k zachovávání Jeho Slova, činění Boží vůle, abychom žili životem, který se líbí Bohu a měli Ježíšovo svědectví, které je Duchem proroctví. Amen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra granosalis.cz -> Katedrála Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy