Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Květoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 309, komentářů celkem: 430059, adminů: 60, uživatelů: 5253  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 560 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

gregorios777
Frantisek100
oko
cizinec

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116808889
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Jak naplnit svůj život
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak naplnit svůj život
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hledání smyslu života
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomas
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Oct 17, 2001
Příspěvky: 4
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2001 1:44 pm    Předmět: Citovat

Dostali jsme do GRANO SALIS takovýto dotaz: \"Prosim o zodpovezeni me otazky, pokud budete mit cas. Nevím, jak naplnit svůj život, když mi bylo nedávno 17, nevím jak mám studovat a proč vlastně, když mě to nebavi. Nevím, jestli je gymnázium na mě moc těžké, ale vůbec mě nebaví. Předem dik. Aneta. V.\"

Víc hlav víc ví, a proto vás prosíme o váš názor a návrh řešení. Všechny názory zašleme Anetě. Její e-mail máme v redakci, na požádání jej sdělíme.

Toto téma jsme dali moderovat abedenagovi, neboť soudíme, že jako pedagog i věkově je jí blíže


[ Editace od Stepan On Date 06/11/2001 ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2001 10:16 pm    Předmět: Citovat

ahoj tady je abednego.
Zajímalo by mě, Aneto, jak se situace vyvíjí dál. Ve škole se občas nudí i učitelé. Horší je nějaká bezvýchodnost. O víkendu si odpočiň a dej vědět podrobnosti
...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2001 8:21 am    Předmět: Citovat

Tak jak je ? Je ráno moudřejší večera? A co si myslíte vy ostatní? Čekáme hlavně na další reakci Anety. Modlíme se za tě. Zkus to i ty... Pláč nic nespraví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2001 11:49 pm    Předmět: Citovat

a ještě : Jak žiješ teď v sobotu večer? Užij si neděli s mírem v duši. Žít radostně , pořád se na něco těšit... A odepiš. Těšíš se taky na Vánoce? dobrou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
nemo



Založen: Nov 07, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2001 12:14 am    Předmět: Citovat

Myslím, že Anetin dotaz je vlastně veselý, protože nepromeškala celý život. Horší by bylo kdyby jí bylo 70 let, ale ani tehdy není vše ztraceno.
Já byl hodné dítě a učil jsem se protože se to po mě chtělo a někdy jsem taky byl třeba i bit, když mi to nešlo, resp. když jsem byl líný. Po smyslu toho všeho jsem se začal ptát až po 30 letech. Každý z nás k tomu dojde různě a někdo třeba zůstane u jogy nebo zen Budhismu anebo jenom \"u plotny\" ale kdo příjme Ježiše Krista jako svého spasitele a Bůh ho příjme do své náruče. Změní se mu pohled na hodnoty a najde smysl v životě pro druhé....a smysl v tom, že není malých ani velkých rolí a že každý z nás na svém místě můžeme být užiteční, můžeme být světlem pro druhé žijí-li v beznaději, a že v životě má smysl všechno, třeba i hříchy mládí, jejich poznání a zdánlivé maličkosti, které prožijeme a teprve po letech pochopíme jejich pravý smysl. Přeji Anetě, aby ten smysl našla brzy, ale netrpělivost je špatný rádce, stejně tak jako nečinnost a protože ten svůj dotaz poslala, měla tu odvahu, tak se o ni tak moc nebojím.
Nemo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krispus



Založen: Nov 15, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2001 9:34 am    Předmět: Citovat

Život není jen o zábavě. Motivem pro studium je budoucnost. Mnoho věcí nás nebaví, ale prostě musíme. Letos jsem konečně strhnul naklánějící se garáž . Neměl jsem pořád čas jí opravit. Pak jsem musel udělat spoustu práce, která mě nebaví . Ale chtěl jsem novou garáž a dnes jí mám. Na něco máme objektivní měřítka hodnocení např. na to zda je pro Tebe studium těžké nebo ne. Všechno je otázka motivace. Měla bys hledat odpověď na otázku : Proč tady jsem ? To proto, aby mě to nebavilo ? Překážky jsou od toho, abychom je překonávali. Nemůžeme se zastavit u první nebo druhé překážky. Cíl je ještě daleko . Protože jsem křesťan, tak si představuji, že v hledišti sedí andělé a sám Stvořitel. Koukají jak my. lidičky, si vedeme na „překážkové dráze „ běhu s názvem „ O smysl života „

Někteří neběží podle pravidel. Překážky podlézají, kácí a nebo jinak obchází. Andělé křičí fuj, je to nefér, co to děláte ? Neběžíte podle pravidel ! Jen Stvořitel se usmívá a mlčí. Ví své. Ví, že třeba právě Ty, za další zatáčkou přijmeš „ pravidla hry“ pro tak náročný běh. Ty pravidla hry stanovil Stvořitel. Na nás je zda je přijmeme nebo ne. Neběžím-li podle pravidel, stává se pro nás běh přítěží. Už nás dávno přestal bavit . I když doběhneme do cíle, čeká nás diskvalifikace . To základní a první pravidlo je, že věřím v Boha, který dává cíl našemu životu. Jestliže věřím, že Bůh je Stvořitel všech věcí, pak i konečným cílem mého snažení má být poznání Boha. Všechno ostatní je méně významné, nicméně velmi důležité. Mezi to patří i příprava na budoucí život. Podle mé osobní zkušenosti dává nejlepší motivaci do života Ježíš ( Bůh) . Až budeš hledat východisko ………..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2001 12:50 pm    Předmět: Citovat

Děkujeme Nemovi i Krispu .
Zrovna je svátek studentů. Každý den je něčím výjimečný, je z Boží ruky (z které? Chceš z pravé, nebo z levé? V obou jsou jeho dary, ).....
Jeho darem je i síla, aby nechuť se změnila v odvahu. I učitel je človíček: Co jste učinili nejmenšímu z lidí, mně jste učinili. Mimochodem učíme se i pro svůj život.
Studens = snažící se... Snaha má smysl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Tomas
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Oct 17, 2001
Příspěvky: 4
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2001 10:16 pm    Předmět: Citovat

Moc se mi líbí, co tady řekli moji předchůdci. To od nema, že je dobré ptát se po smyslu života zavčas, to od Krispa, že je dobré usilovat o cíle v duchu pravidel i to od abednega, že snaha má smysl.

Řekl bych:\" Podívej se do zrcadla a zeptej se: Kdo jsem? Kam jdu? Čím chci být? A poctivě si na tyto otázky odpověz. Je pro tebe a tvůj zdravý vývoj velmi důležité mít cíl. Buď přísná sama k sobě a odpovědi si napiš na papír a připevni k zrcadlu.

A pokaždé až se podíváš do zrcadla, pokaždé uvidíš svůj cíl, černé na bílém. Pokaždé si připomínej, kam jdeš a čeho chceš dosáhnout. To ti pomůže k vytrvalosti i ve chvílích, kdy ti cesta k cíli přijde namáhavá a nudná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2001 7:51 pm    Předmět: Citovat

cesta k cíli ale není nudná nikdy!

zvl. s Pánem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2001 8:58 pm    Předmět: Citovat

aneto, ještě se ozvi a
pěkné Vánoce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po prosinec 24, 2001 11:34 am    Předmět: Citovat

Teď o Vánocích Ti jistě budou Tvé otázky zodpovězeny; Pán Ti k tomu pomáhej!
abed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2002 8:23 am    Předmět: Citovat

tak se ozvi!?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
abednego



Založen: Oct 28, 2001
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: ne červen 30, 2002 8:14 pm    Předmět: Citovat

Jak se máš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Antichrist



Založen: Oct 13, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: ne říjen 13, 2002 1:41 pm    Předmět: Citovat

Možná by stálo vysrat se na víru a užívat si života! Jak se dá kalit v sobotu večer, když v neděli ráno musíš do kostela???

[ Editace od Antichrist On Date 14/10/2002 ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
gucio



Založen: Jan 22, 2002
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po říjen 28, 2002 7:52 am    Předmět: Citovat

A co kdyz nemam potrebu kalit?
Co kdyz mohu uzivat zivota aniz bych u toho musel kalit?

Ja si ho totiz uzivam na plne pecky. I kdyz jinak nez ty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hledání smyslu života Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy