Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Alexandra.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 248, komentářů celkem: 429631, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 88 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

ivanp
magdalena07
rosmano
cizinec
Dzehenuti

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116515646
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Může náboženství nabídnout i něco užitečného?
Vloženo Neděle, 20. listopad 2022 @ 16:20:47 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Syntezator

Křesťanství obsahuje z mého pohledu dva přínosné body:


1. Výzva k odpouštění, smazání provinění
2. Výzva k neoplácení zlem, nestupňování agrese

A začnu zase u politiky. Nebudu volit v prezidentské volbě ani Petra Pavla, ani Andreje Babiše. Mimo jiné kvůli jejich komunistické minulosti. Ale na druhé straně jsem si uvědomil, že kdybych se narodil do komunistické rodiny, jako se to přihodilo jim, tak bych zákonitě byl tím také poznamenán. Vliv rodiny je zásadní. Proto křesťanství správně říká, že lidi nemají vynášet unáhlené soudy. Nesuďte, abyste nebyli souzeni. I když tam je to už myšleno jako výhrůžka ve smyslu, jakou měrou soudíš, takovou ti bude naměřeno. Ale když odmyslím tu esoterickou nadstavbu, tak  v podstatě to je pravda. Když zvyšuješ kritiku jiných, sám na sebe si chystáš bič. 

A neoplácení stejné stejným má také kus logiky. Někdy pomůže oplatit, jsou ale situace, kdy to nemá smysl a nevede to k sebereflexi agresora. Někdy je lepší ustoupit nebo odejít. Nebo se úplně vyhnout, aby žádný konflikt ani nemohl nastat. 

Je zajímavé, že samotní křesťané z tohoto webu málo nacházejí ve své knize dobrých veršů, užitečných pro život, ale hledají tam hodně vyšponovaných ideových pasáží, pomocí kterých se vzájemně mlátí po hlavě. Přitom kdyby měli dobrou vůli, tak najdou nespočet textů, kde se shodnou navzájem (třebas katolíci s protestanty) a kde se shodnou i s nevěřícími. Tak mě napadlo udělat téma, kde budou příklady toho, co může lidi spojit. Páč jinak se tu většina článků věnuje spíše rozdělování. :-)

"Může náboženství nabídnout i něco užitečného? " | Přihlásit/Vytvořit účet | 88 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Může náboženství nabídnout i něco užitečného? (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 21. listopad 2022 @ 05:30:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  A když jste žil náboženství, choval jste se tak, jak popisujete? Nebo jste si spíše vybíral ty vyšponované ideové pasáže, abyste se mohl oddělit od ostatních, Nepřihlášený?

  Lidé jsou různí a fungují různě.

  Někdo má to náboženství, svoje "víry", představy a nauky o Bohu, kterými se navzájem odděluje od ostatních. Různé učitele, kteří je učí různé věci, všelijaké guru od Říma přes Ny až po Soul. 

  Někdo má svědectví o tom, co žil a s Bohem zažil, co se mu v životě stalo a sdílí se se životem. Nepotřebuje k tomu všelijaké víry a představy, jako ti, co žijí v náboženství.


  K politice - je srandovní, když Babiše kritizuje třeba někdo, komu v 89 bylo deset a teď se chová v politice agilně, zaslepeně horuje pro modrou vlajku a pro Svaz, jako horovali komunisté pro rudou a jiný svaz a ten křičí pryč s komunisty... A volí generála, který byl zřejmě přesvědčenější agitátor režimu... 


  Je takové heslo, kterým se řídí svět - "rozděl a panuj". 

  Princip je v tom rozdělit společnost zhruba tak půl napůl, aby se hádala mezi sebou a pak nic neudělá s tím, co je třeba řešit. Hádá se ta společnost o úplné koniny, třeba kolik bude poplatek u doktora, nebo jestli chlap a chlap mají mít svatbu. Ideálně, když se vyberou taková témata, která jsou důležitá pro média, zprostředkovatele a ta z nich mají profit. 

  A za zády běží téma, které se skryje. 

  Klasika je státní rozpočet a makro - řeší se v médiích drobné ve výši miliard a desítek miliard, ale finanční toky ve výši stovek miliard prochází téměř potichu, ví o nich jen odborníci. 

  A dokud bude společnost rozdělená, bude to tak nadále. Nebude síla tu situaci řešit. A to je princip světa.

  Hezký den
  CizinecRe: Může náboženství nabídnout i něco užitečného? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 21. listopad 2022 @ 08:04:06 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je obtížné nacházet společnou řeč o náboženství, když si pod tímto pojmem představuje každý naprosto odlišnou náplň, odlišný význam.

"Náboženství, religie je moderní souhrnný pojem pro velmi rozmanité soustavy jednání, symbolů a představ, jimiž různá společenství a církve vyjadřují reálný, životní, osobní vztah k transcendentní (smyslové vnímání přesahující) zkušenosti či transcendentním představám.
Často se náboženství ztotožňuje s (náboženskou) vírou, která může být reflektována náboženskou naukou, jejíž přesnější vypracování zevnitř je úkolem teologie.   "Pokud se nedokážeme shodnout ani na této obecné definici toho, co vlastně je náboženství - pak nemá smysl se o náboženství bavit vůbec.

Někteří zde totiž svoji víru nepovažují za žádné náboženství a výrazem "náboženství" označují cosi úplně jiného (nejčastěji v dehonestujícím slova smyslu jako náboženskou pomatenost, bezduchý soubor zvyků a představ bez skutečné přítomnosti Boha). 
Nedokážeme - li se shodnout na stejném obsahu slov (jak je obecně přijímáno a už definováno), je jakékoliv dorozumění pak nemožné.

Každý pak hovoříme vlastně o čemsi jiném - jako při babylonském zmatení jazyky.
Re: Může náboženství nabídnout i něco užitečného? (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 21. listopad 2022 @ 09:30:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
poslal SyntezatorKřesťanství obsahuje z mého pohledu dva přínosné body:

1. Výzva k odpouštění, smazání provinění
2. Výzva k neoplácení zlem, nestupňování agrese
martino
Trochu málo na to, že znáš pramen křesťanství. To co popisuješ dále je spíše morální a mravní apel formující důstojnost člověka. Křesťanství navazující na judaismus přichází skrze Krista dotknout se lidských srdcí příslibem o Božím Království že již není potřeba oběti zvířat, neboť Kristus se vydal za všechny od počátku světa až do jeho konce. Človek hříchem Evy si uzavřel věčnost, která byla znovu otevřena Božskou obětí. To vše je přeci více než si lidé uvědomují. A pokud je něco v rozporu, pak to, že křesťané jsou neskutečně nevzdělaní ve své víře. Řekl bych že 99% je vlažných a to má negativní vliv na ostatní. Já jako praktikující katolík jsem sám ze svých řad nálepkován jako bogotní katolík, což ve skutečnosti je jen ten, který zůstává věrný. A protože lenivý a vlažni v mé víře vidí rozdíl, potřebují ze sebe tu špínu lenivosti a vlažnosti spláchnout, tak to uzavřou konsttaováním o bigotním katolíku, jakoby tím konstatováním vyřešili svůj problém nevěry, lenivosti a vlažnosti. Řekne někdo, že je muslim, co se pravidelně modlí bigotní? Řekne někdo o stejně věřícím pravoslavném, že je bigotní?  Takže pokud máte vy ostatní problém, neházejte ho na křesťanství. Re: Může náboženství nabídnout i něco užitečného? (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Úterý, 22. listopad 2022 @ 09:24:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Otázka velice aktuální, a to hlavně v dnešní době. Je blízko nás válka a místní pobožní lidovci  a jiní jen zbrojit a válčit. Proč jako křestané neapelují na pravoslavné? Proč neřeší příčiny války ? Tak si říkám, v čem je náboženství užitečné? Kolik válek už bylo  a údajně z náboženských důvodů, to byla třeba třicetiletá válka.  A někteří představitele křesťanů spíš vystupují jako váleční štváčci. Pán Ježíš je všem asi u zadku. Pak jdou na mši či někam na pobožnost a po Kristově příkazu, že mají milovat  nepřátele, ani památky. Co je to za komedii??!!! Co je vlastně křesťanské jednání?Re: Může náboženství nabídnout i něco užitečného? (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Čtvrtek, 24. listopad 2022 @ 08:11:03 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Syntezator píše:Tak mě napadlo udělat téma, kde budou příklady toho, co může lidi spojit. Páč jinak se tu většina článků věnuje spíše rozdělování. :-)

Pravda je důležitější než jednota. K čemu je "jednota" ve lži?

Tu razí např. katolíci, když se snaží o "dialog" s démonskými pohanskými náboženstvími.

Ne tak apoštolé. Ti se je snažili obrátit od démonů k pravému Bohu.

Stránka vygenerována za: 0.54 sekundy