Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 284, komentářů celkem: 423252, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 76 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115639449
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Žádáte, ale nedostáváte, protože žádáte špatně ...
Intimity

poslal oko

Dnešní doba přináší typický jev napříč všemi denominacemi křesťanů: Děti z křesťanských rodin dneska často odhazují svoji víru a žijí pode způsobů lidí tohoto světa.

Vložil: Tomas v Středa, 29. listopad 2023 @ 08:58:21 CET (491 čtenářů)
Více... | 1663 bytů | 107 komentáře | Skóre: 0Život víry: Když jsme přijali křest, máme žít bez hříchů.
Kritika bludů

poslal oko

Ve starých dobách se většinou křtilo tak, že katechumena úplně ponořili do vody a zase ho vyzvedli.Vložil: Tomas v Středa, 29. listopad 2023 @ 08:57:07 CET (249 čtenářů)
Více... | 6310 bytů | 49 komentáře | Skóre: 0Život víry: Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!!
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Nedávno jsem napsal článek, kterým jsem si myslel, že přiměju věřící k přemyšlení. Reagoval jen nevěřící Jirka. Nikdo  z věřících nechce přiznat, že podle toho, co se píše v Genesis, lidské hříšné jednání zavinilo utrpení i zvířat. To je typické pro drtivou většinu věřících křesťanů. Myslí si o sobě, jak jsou svatí, důležití, díky Kristu jsou  bez hříchu… Člověk však způsobil zvířatům i další utrpení navíc, než vyplývají z potravinového řetězce. 


Křesťanská civilizace zavinila ty nejhorší války v dějinách a okupovala skoro celý svět. Lidé  s křesťanskou výchovou nakonec páchali hrozné zlo v koncentračních táborech  a nejen tam. Páchali ho bez výčitek svědomí. Zrovna jsem se díval na dokument popravy velitele Osvětimi. Proč je u jeho popravy kněz? Kde byl kněz, když lidé umírali v plynových komorách a SS vytrhli maminkám miminka  a házeli je před nimi do ohně? Fašista Tiso, katolík, před popravou prohlásil, že by se vždy zachoval stejně. A církve po válce pomáhaly válečným zločincům utéct před spravedlností.  

  Adventisté  kladou důraz hlavně na sobotu, ale nikde jsem nečetl ve spisech jejich zakladatelky církve, zda ona nějak protestovala ve své době proti americkému rasismu. Americké hnusné náboženství stejně jako stovky dalších církví a sekt.   

   Na Ukrajině je fašistický režim  a uctívání Bandery. A vadí to snad křesťanům? Tak jako jim dříve nevadil fašismus? A s jakou chutí pak zabírali majetek židů, kteří se již neměli vrátit. Zabírali ho už za jejich života a s klidným svědomím. Kam se poděla křesťanská výchova a je fuk, zda katolická či luteránská či jiná křesťanská??     Kdo tedy ovládal a ovládá křesťany? 

 Hádáme se tu o kraviny, ale k podstatě problémů nejdeme. Už vidím, jak mi nějaký fanatik napíše, proč si neuvědomuji, že žijeme v říši zla. Proč si v této říší zla právě křesťané tak hezky ustali a zabydlili se ? Proč se neumí dohodnout i mezi sebou? Někdy se ptám. Co je to vůbec za lidi?     A tady?  Hádají se kvůli zbytečnostem. Každý si věří po svém a nikdy se nedomluví, protože každý mluví jinak  a myslí jinak. A na většinu asi působí  náboženství jako opium, které vede k utlumení myšlení, zničení empatie…..   

 Nedávno jsem poslouchal kázání jednoho kazatele. Docela mne to rozhodilo. Mluvil o vodě života, duchovním pokrmu, ale vůbec ho nenapadlo, zda lidé mají na tuto „vodu“  a „pokrm“ chuť. Zda po něčem takovém touží, když jim to nabízí lidé, na kterých není vidět nějaká změna.  

 Stále více vidím u křesťanů, že jim chybí empatie nebo mají nějakou jinou empatii. Jsou zcela politicky závislí na tom, co jim někdo servíruje a zobají mu to z ruky. Stále je u nich v módě nenávist vůči Rusku. Asi mají v podvědomí, že je to říše zla a bezvěrců. Nemiluji Rusko a nechtěl bych tam žít, ale proč nejsou křesťané objektivní. Proč nehledají pravdu? Vždyť jen svým myšlením a chování dokazují, že víra v Krista tak, jak ji praktikují, nevede k dobru. Zlo plodí jen  zlo. Jedině Pán Ježíš chtěl toto přerušit a ukázat, že lze se chovat jinak. Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!!    
Vložil: Tomas v Úterý, 21. listopad 2023 @ 12:05:41 CET (365 čtenářů)
Více... | 31 komentáře | Skóre: 0Život víry: Test duch.ovnosti či tělesnosti
Kázání

poslal gregorios777

Toužíte po duch.ovnsti? 

Vložil: Tomas v Středa, 15. listopad 2023 @ 22:51:13 CET (688 čtenářů)
Více... | 7851 bytů | 118 komentáře | Skóre: 0Život víry: Svoboda křesťana.
Zamyšlení

poslal oko

Co je to lidská svoboda, jak jí rozumět a čím se snad liší od svobody chápané v křesťanství?

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 09. listopad 2023 @ 10:44:26 CET (1217 čtenářů)
Více... | 4787 bytů | 237 komentáře | Skóre: 0Život víry: Utíkejte smilstva
Intimity

poslal gregorios777

Asi nejpalčivější a velmi vážná otázka pro svaté, je smilstvo a jeho různá pokušení.

Vložil: Tomas v Úterý, 07. listopad 2023 @ 10:35:16 CET (446 čtenářů)
Více... | 4987 bytů | 38 komentáře | Skóre: 0Život víry: Kdo je hoden - čeho a Koho je hoden?
Svědectví

poslal Willy

Mt 10:34-42
„Nemyslete si, že jsem přišel uvést na zem pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč. Neboť jsem přišel postavit člověka ‚proti jeho otci, dceru proti její matce a snachu proti její tchyni a nepřáteli člověka budou členové jeho domácnosti‘. Kdo má rád otce nebo matku víc než Mne, není Mne hoden; a kdo má rád syna nebo dceru víc než Mne, není Mne hoden. A kdo jde za Mnou a nebere svůj kříž, není Mne hoden. Kdo nalezne svou duši, ztratí ji; a kdo ztratí svou duši kvůli Mně, nalezne ji.“
„Kdo přijímá vás, přijímá Mne; a kdo přijímá Mne, přijímá Toho, který Mne poslal. Kdo přijímá proroka proto, že je to prorok, obdrží odměnu proroka; a kdo přijímá spravedlivého proto, že je to spravedlivý, obdrží odměnu spravedlivého. A kdo by jednomu z těchto maličkých dal napít proto, že je učedník, i kdyby mu dal jen pohár studené vody, amen, pravím vám, jistě nepřijde o svou odměnu.“


Toto je přímá a jasná řeč Pána Ježíše Krista k Jeho učedníkům o tom, kdo je Ho hoden s dodatkem o odměně i pro další lidi.


Vložil: Tomas v Pátek, 03. listopad 2023 @ 10:21:59 CET (308 čtenářů)
Více... | 3866 bytů | 8 komentáře | Skóre: 0Život víry: Eschatologické systémy vs. Pán Ježíš Kristus
Svědectví

poslal Willy

V sobotu (28.10.) se konal v Brně jednodenní seminář na téma "Eschatologické systémy", jehož cílem bylo představit hlavní teologické systémy v pohledu na eschatologii, resp. druhý Kristův příchod, které se formovaly v historii církve a jehož jsem se na pozvání účastnil.
Tyto dva ilustrační obrázky schematicky přibližují, oč se jednalo: https://www.apologet.cz/files/attachments/file/571-1-druhy-eschatologie-pavouk.png
https://www.apologet.cz/files/attachments/file/571-2-wiki.jpg

Vložil: Tomas v Úterý, 31. říjen 2023 @ 10:43:36 CET (378 čtenářů)
Více... | 3064 bytů | 22 komentáře | Skóre: 0Život víry: Je to pravda nebo není?
Biblická archeologie

poslal Nepřihlášený

Pán Bůh je Láska...


Na počátku vytvořila Láska Nebe a Zemi. Země byla smíšená z vody a hmoty, a tma byla nad propastí, a Duch Lásky se vznášel nad vodami. Tehdy řekla Láska, ať je světlo, a bylo světlo. A Láska osvědčila, že světlo je dobré, a oddělila jej od tmy. Nazvala světlo dnem, a tmu nocí. Byl večer, a bylo jitro, den první. Potom řekla Láska, aby byla obloha uprostřed vod, a aby rozdělila vody od vod. A stalo se tak, že vznikla obloha mezi vodami pod oblohou a nad oblohou. Oblohu nazvala Láska nebem. Byl večer a jitro, den druhý. Řekla také Láska, aby se shromáždily vody na jedno místo a aby se ukázala pevnina. Tak vznikla země, a moře. A shledala Láska, že to bylo dobré. Potom řekla Láska, aby země vydala trávu a byliny vydávající semena, a stromy plodné, nesoucí ovoce. A tak se stalo, země vydala rostliny a stromy. Láska zjistila, že to bylo dobré. Byl večer a jitro, den třetí. Nyní řekla Láska, aby byla světla na nebeské obloze, a aby oddělovala den od noci a byla na znamení a rozměření časů, dnů a let, a aby svítila na nebeské obloze, a osvěcovala zemi. A stalo se tak, že vznikla dvě veliká světla, jedno větší, aby drželo správu nade dnem, a druhé menší, aby drželo správu nad nocí, a hvězdy. Láska shledala, že to bylo dobré. Byl večer a jitro, den čtvrtý. Potom řekla Láska, aby vydaly vody duše živé v hojnosti, a také ptactvo, které by létalo nad zemí pod nebeskou oblohou. Vznikly tak krásné ryby, mnoho vodních živočichů, a ptáků. Láska uznala, že to bylo dobré. A požehnala jim: "Ploďte se a množte se, a naplňte vody mořské. Též ptactvo ať se rozmnožuje na zemi." Byl večer a jitro, den pátý. Potom řekla Láska, aby země vydala živé duše, dobytek, havěť, divokou zvěř, a stalo se tak. Láska seznala, že to bylo dobré. Řekla opět Láska, "Učiňme člověka k obrazu našemu. A ať panují nad mořskými rybami a nebeským ptactvem, i zemskými zvířaty". A vytvořila Láska člověka ke svému obrazu, muže a ženu. A požehnala jim, a řekla k nim: "Ploďte se a rozmnožujte se, a naplňte zemi, a podmaňte ji, a panujte nad rybami mořskými a nebeským ptactvem a všemi živočichy na zemi. Dala jsem vám všeliké rostliny vydávající semena, které jsou na tváři vší země, a všeliké stromoví, vydávající ovoce. To vám bude za pokrm. Všechněm pak živočichům zemským a ptactvu nebeskému jsem dala za pokrm všeliké zelené rostliny." Láska pak shledala, že vše, co učinila, bylo velmi dobré. Byl večer a jitro, den šestý.
Vložil: Tomas v Sobota, 28. říjen 2023 @ 14:23:01 CEST (324 čtenářů)
Více... | 5 komentáře | Skóre: 0Život víry: Náš Pán je větší, než naše hříchy.
Intimity

poslal oko

Buďme upřímní sami k sobě.

Vložil: Tomas v Sobota, 28. říjen 2023 @ 14:21:26 CEST (444 čtenářů)
Více... | 1373 bytů | 27 komentáře | Skóre: 0Život víry: Jaké je tvé poselství?
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Původce života jste zabili, Bůh ho však vzkřísil z mrtvých a my jsme toho svědky. Naše poselství nepochází z omylu ani z nekalých úmyslů, ani vás nechceme podvést.

Vložil: Tomas v Sobota, 28. říjen 2023 @ 14:19:31 CEST (288 čtenářů)
Více... | 9 komentáře | Skóre: 0Život víry: Svou slávu nikomu nedám.
Katolicismus

poslal oko

„Já Jahve jsem tě povolal ve spravedlnosti, chopil jsem tě za ruku a utvořil jsem tě, udělal jsem z tebe smlouvu lidu, světlo národů, abych otevřel oči slepým, abych vytrhl vězně ze žaláře a z vězení ty, kdo bydlí v temnotách.“
Já jsem Jahve, to je moje jméno!
Jinému nedám svou slávu, ani svou čest modlám.  . (Iz 42,6 ....).
Vložil: Tomas v Úterý, 26. září 2023 @ 01:26:06 CEST (2327 čtenářů)
Více... | 5151 bytů | 412 komentáře | Skóre: 0Život víry: Mají dnes křesťané pozitivní význam????
Žhavá témata

poslal Frantisek100

Někdy slyším od věřících lidí, že o nevěřících mluví jako o těch, kterým se líbí hřešit, a proto nechtějí nic slyšel o Bohu od věřících. 


   Ale to jejich velký omyl, že si tohle o nevěřících myslí.   

 Ti nevěřící jim nevěří proto, že jim  nerozumí a  navíc v dnešní době nemají k nim  také důvěru.  Dále se bojí i toho, aby se nestali součástí nějaké sekty, která jim bude řídit život a do všeho zasahovat.     

 Stačí se podívat kolem nás a do médií a na politickou scénu. Západní politici se na jedné straně chovají zbožně, modlí se veřejně, chodí do kostelů apod., ale to jsou většinou bezcharakterní lidé. Podporují válku a  dělají vše pro rozeštvání národů a států. Moji známí věřící z církví, které mají původ v západních zemích a USA, věří jen našim a západním  médiím a žijí ve stavu, kde hlavní nepřítel je Rusko. Přehlížejí  úmyslně ukrajinský fašismus, banderismus atd.  protože setrvačně jedou v myšlení, které měli dřív. Chovají se stejně jako fašisté, kteří považovali za důležité zničit sovětský komunismus. Proto nacistům  pomáhaly i církve. A dnes je to podobné. Půl pravdy anebo ani kousek pravdy a hlavně lež  a propaganda  Zničit Rusko a Čínu. 

O jaká to křesťanská láska!!??    

Před rokem  89 jsem byl naivní a věřil, že křesťané jsou stateční a charakterní lidé. Brzy po roce 89 jsem narazil a sám se zesměšnil. Naivní blbec. Ale přesto věřím v Boha. K víře mne nepřivedlo fanatické kázání nějakého kazatele, ale zkušenost s  jedněmi  vzácnými opravdovými věřícími. Oni ke mně projevili lásku a svojí upřímnou modlitbou zapůsobili na Ducha Božího, jinak si to nedovedu představit, že jsem se stal věřící v Boha. A víru mám i přes všechna zklamání a útoky spíše pobožných než nevěřících, kteří dokážou být velice útoční, pokud nevěříme podle nich. 

   Ale k čemu to vše, co je dnes ve světě, vede? Každou chvíli může začít jaderný konflikt, který povede ke zničení lidstva.  A křesťané stojí na straně zla. Jakou mají tedy víru? Kdo je ovládá? Mají v té dnešní podobě význam a smysl?    
Vložil: Tomas v Úterý, 26. září 2023 @ 01:25:52 CEST (1216 čtenářů)
Více... | 80 komentáře | Skóre: 0Život víry: Máme - li milovat Krista - proč vlastně?
Intimity

poslal oko

Někdejší sovětský autor Ivan Laptěv uzavřel kdysi svoji knihu "Planeta rozumu" naprosto nematerialisticky:

"Nejdůležitější v životě člověka jsou věci tak nehmotné a nezměřitelné v žádných jednotkách - jako je láska, radost,štěstí a krása".
Vložil: Tomas v Úterý, 26. září 2023 @ 01:25:36 CEST (835 čtenářů)
Více... | 3174 bytů | 63 komentáře | Skóre: 0Život víry: Přímluvné modlitby - nejvyšší forma projevu lásky.
Katolicismus

poslal oko

Někteří nás katolíky zde osočují, že máme svoje "patrony" mezi svatými v nebi na různé životní situace, na které se pak v nouzi obracíme o pomoc a přímluvu  - místo abychom se obrátili přímo na Boha. 

A to prý je "nekřesťanské" modlářství.
Vložil: Tomas v Středa, 20. září 2023 @ 11:21:22 CEST (1287 čtenářů)
Více... | 4175 bytů | 130 komentáře | Skóre: 0Život víry: Každodenní společenství křesťana s Bohem, s anděly a svatými v nebi. II.
Katolicismus

poslal oko


(J 6,40)
Neboť toto je vůle mého Otce, aby každý, kdo vidí Syna a věří v něho, měl život věčný; a já ho vzkřísím v poslední den.

(1 Tes 4,13 ...)
Nechceme vás, bratři, nechávat v nevědomosti o těch, kdo zesnuli, abyste se nermoutili jako ti ostatní, kteří nemají naději. Jestliže však věříme, že Ježíš zemřel a vstal z mrtvých, tak Bůh také ty, kdo zemřeli skrze Ježíše, přivede s ním.
Neboť toto vám říkáme slovem Pánovým: My živí, kteří jsme tu ponecháni do příchodu Pána, jistě nepředejdeme ty, kteří zesnuli, protože za zvuku přikazujícího zvolání, hlasu archanděla a Boží polnice sám Pán sestoupí z nebe a mrtví v Kristu vstanou nejdříve. Potom my živí, kteří tu budeme ponecháni, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích do vzduchu k setkání s Pánem. A tak už navždy budeme s Pánem
Vložil: Tomas v Pondělí, 28. srpen 2023 @ 09:27:26 CEST (1298 čtenářů)
Více... | 6109 bytů | 121 komentáře | Skóre: 0Život víry: Aktuální slovo o stavu církve a křesťanstva
Svědectví

poslal Willy

Video mého bratra v Kristu - známe se osobně a jsem s ním zajedno - 28 minut 

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 24. srpen 2023 @ 12:40:10 CEST (903 čtenářů)
Více... | 11 komentáře | Skóre: 0Život víry: Až sama nepravost okusila, pochopila.
Kritika bludů

poslal Nepřihlášený

Lukáš 21,8
Odpověděl: „Mějte se na pozoru, abyste se nedali svést. Neboť mnozí přijdou v mém jménu a budou říkat: ‚Já jsem to‘ a ‚nastal čas‘. Nechoďte za nimi.

1Janův 4,1
Milovaní, nevěřte každému vnuknutí, nýbrž zkoumejte duchy, zda jsou z Boha; neboť mnoho falešných proroků vyšlo do světa.

Brusle7
Ahoj Willy,

protože opakovaně dáváš najevo zásadní nesouhlas se směřováním Katedrály - a opakovaně tu nevhodně kritizuješ můj ne/správný vztah a víru v Ježíše (i dalších diskutujících), míjíme se v cílech vzniku Katedrály. Nechceme v Katedrále rozbroje. Nechceme útoky a manipulace "ve jménu Boha" na diskutující, kteří se zde sdílí. Nechceme "výchovu" jménem Boha člověkem. Jen jediný je náš Pán... Kristus.

Opakovaně jsi sám naznačil, že bys za takové situace (kdy my tvé "požadavky" k nám neakceptujeme a sám naznačuješ jiný cíl Katedrály) nemohl být dále v Katedrále, tak ti chci nabídnout, aby ses dobrovolně vzdal role moderátora zde, než o to požádám Tomáše. Můj původní návrh tebe jako kolegy - moderátora - byl můj velký omyl.

Děkuji ti za tvou snahu v počátcích vzniku Katedrály. Děkuji za vše dobré, za všechny články a příspěvky. Měl jsi mou naprostou důvěru, nyní vnímám věci jinak. Katedrála je a bude Kristova, bez napadání diskutujících pro jejich upřímné sdílení, bez hádek a rozbrojů.

Přeji Ti vše dobré, Willy, na další cestě s Kristem a za Kristem a děkuji.

Brusle7
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 24. srpen 2023 @ 12:23:05 CEST (1418 čtenářů)
Více... | 6652 bytů | 39 komentáře | Skóre: 0Život víry: Styďme se, že jsme hříšníci.
Intimity

poslal oko

Nestyďme se, že jsme v církvi, styďme se, že jsme hříšníci!

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 24. srpen 2023 @ 12:22:27 CEST (1567 čtenářů)
Více... | 1055 bytů | 87 komentáře | Skóre: 0Život víry: Egodeismus. Zlomyslná mysl Krista?? Ochrana Kristem před prorokem??
Kritika bludů

poslal NepřihlášenýKristus Willy 2008
Nick Kristus mám proto, že mě kdysi (jako nevěřícího) takto přezdívali, a dnes je to tak, že chci být ve všem Kristu podobný, tzn. žít Jeho životem skrze Něho (Jan 6:57) a mám naději, že Ho takové, až přijde, uvidím takového, jaký je (1J na zač.3.k.,nevím přesně, který verš). No a svým životem, který je skryt s Kristem v Bohu, chci Krista vyjadřovat, tzn. nechci žít já, ale ve mně a skrze mě Kristus. Amen.
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 24. srpen 2023 @ 11:29:33 CEST (685 čtenářů)
Více... | 9119 bytů | 5 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.34 sekundy