Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zbyšek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 248, komentářů celkem: 430649, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 106 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

milan333
rosmano
oko
mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117059727
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Novým papežem byl zvolen argentinský kardinál Bergoglio, napříště František I.
Vloženo Středa, 13. březen 2013 @ 21:08:23 CET Vložil: Olda

Katolicismus poslal Nepřihlášený

Sbor kardinálů-volitelů dnes (13. března 2013) ve večerních hodinách zvolil nového římského biskupa – papeže. Stal se jím kardinál Jorge Mario Bergoglio, arcibiskup z argentinského Buenos Aires, a zvolil si jméno František.

Jorge Mario Bergoglio, SJ, se narodil 17. prosince 1936 v Buenos Aires. Na kněze byl vysvěcen 13. prosince 1969 jako jezuita. Působil poté jako novicmistr v San Miguel, kde zároveň vyučoval teologii. V letech 1973–1979 byl provinciálem jezuitů v Argentině a v letech 1980–1986 rektorem filozofické a teologické fakulty v San Miguel. Po dokončení doktorských studií v Německu působil jako zpovědník v Córdobě.


20. května 1992 byl jmenován pomocným biskupem v Buenos Aires, biskupské svěcení přijal 27. června téhož roku. Dne 3. června 1997 se stal biskupem-koadjutorem a biskupského stolce v Buenos Aires se ujal 28. února 1998. zároveň působí jako ordinář věřících východního ritu v Argentině. V letech 2005–2011 byl předsedou Argentinské biskupské konference. Kardinálem jej jmenoval papež Jan Pavel II. dne 21. února 2001.

Známý český teolog a katolický kněz Tomáš Halík vítá zvolení Jorgeho Maria Bergoglia do čela katolické církve s nadšením. Vítá především to, že je nový papež jezuitou; podle Halíka se jedná o intelektuální elitu katolické církve. Oceňuje i argentinský původ papeže Františka I., který by podle Halíka mohl vnést do úřadu jihoamerickou vitalitu i silné sociální cítění.

"Jsem nadšen, že to je jezuita, jezuité jsou intelektuální elita, jsou to skvělí chlapi. Jsou to lidé věcní, otevření světu, je to nejlepší řád na světě," nešetřil Halík nadšením po oznámení jména nového papeže. "Je to záruka, že papežem bude člověk vzdělaný, otevřený a praktický."
V papežově studiu na německé univerzitě spatřuje výraz kontinuity a navázání na odkaz Benedikta XVI. "Papež je tu od toho, aby byl zárukou kontinuity. Není tu od toho, aby přinášel senzační změny. Je zárukou kontinuity a také toho, aby nebyla tradice vnímána jako strnulé, ale vitální pokračování," konstatoval Halík s tím, že papež, který zná tradici "vitální" latinskoamerické katolické církve, může církvi přinést mnohé prospěšné impulsy.
Od nového papeže podle Halíka sice nejde očekávat podporu homosexuálních partnerství nebo svěcení žen, mohl by ale uvažovat o zavedení svěcení ženatých mužů na kněze: "Myslím si, že to je něco, o čem se v Latinské Americe diskutuje víc, než kdekoli jinde." S ohledem na papežův původ očekává také kladení důrazu na sociální problémy.


"Novým papežem byl zvolen argentinský kardinál Bergoglio, napříště František I." | Přihlásit/Vytvořit účet | 160 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Novým papežem byl zvolen argentinský kardinál Bergoglio, napříště František I. (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Středa, 13. březen 2013 @ 21:20:55 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
katolíci majú konečne hlavu cirkvi...protestanti ju majú už vyše 2000 rokov...
ivanpRe: Novým papežem byl zvolen argentinský kardinál Bergoglio, napříště František I. (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Čtvrtek, 14. březen 2013 @ 08:11:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

"Jsem nadšen, že to je jezuita, jezuité jsou intelektuální elita, jsou to skvělí chlapi. Jsou to lidé věcní, otevření světu, je to nejlepší řád na světě," nešetřil Halík nadšením po oznámení jména nového papeže. "

Halík ma pravdu jezuiti su "elita" najme v oblasti infiltrácie protestantov pod moc Vatikánu


Alberto Rivera  pod vlivem své  matky začal se  vzdělávat v sedmi letech na jezuitské škole  ve Španělsku r. 1942. Od tohoto útlého mládí byl  vychováván i ovlivňován tímto řádem  a také se mu  po  dlouhá  léta  snažil  co  nejvěrněji  sloužit.  Dle jeho vyjádření je  dnes v tomto "Tovaryšstvu  Ježíšovu" kolem 1O2 OOO aktivních  členů.  Z  tohoto  jezuitského  řádu vycházejí zvlášť vytypování inteligentní  všestranně vzdělání a  vyškolení agenti určeni k infiltraci všech náboženských denominaci a nasměrování je k poddanosti vatikánu, aneb k jejich rozložení a zničené.
 
     Dr.  Rivera  byl  jedním  z  nich  a  sám  ve svých spisech přiznává,  že  jen  ve  Španělsku  rozložil  a zničil nejméně 19 sborů. Ve svých spisech uvádí citováno doslova následující:
 
     "Jak   léta  ubíhala   infiltroval  jsem   stovky  sborů  a organisací.  Jezuité počali  infiltrovat kolem  roku 155O. Každé náboženství a každou denominaci a toto činí po dnešní den mnohem sofističtějším a obludnějším způsobem, díky ekumenicko-charizma-
tickému hnutí v některých fundamentalistických "církvích".
"Sofismus  =  záměrný  způsob  vyvozování  klamných myšlenkových závěrů - záludně vyvozeny závěr k oklamání jiných".
 
     Dále uvádí,  že infiltroval Baptistický  sbor ve Wenezuele. Pak mezidenominační teologický seminář v Kostarice. Uvádí k tomu doslova: "Mým posláním bylo zničit  pastora, sbor i seminář. Měl jsem  získat tolik  jmen co  nejvíc bylo  možné a  odeslat je do Vatikánu. Byla  to protestantská škola  připravující studenty ke kazatelství.  Všechna  tato  jména   jsou  zanesena  do  velkého Komputeru  /počítače/ pro  inkvizici. Oni  tam mají  zaznamenána jména všech pastorů, každého člena  církvi na celém světe včetně katolíků."
 
     Na otázku zda to bude  proti nim použito v budoucnosti, Dr. Alberto  Rivera odpovídá:  "Nepochybně ...  budou-li stát  proti této jediné světové supercírkvi,  kterou se snaží vybudovat. Tou supercirkvi je  míněna církev, kterou  římskokatolické instituce shromáždí ze  všech protestantských církvi pod  svou nadvládu, a tím  se  stane  tou  velkou  nevěstkou  ze  Zjevení sv. Jana 17. kapitoly. Pronásledování  svatí, budou od  ní odkázání na  smrt. Budou tajně  mordování." Zj. 17,5.6. Ano,  nebude to dlouho! Zj. 7,14; 6,9; 1O,6.7; 14,8-12; 18,1-4/ "Přijď rychle Pane Ježíši"!Re: Novým papežem byl zvolen argentinský kardinál Bergoglio, napříště František I. (Skóre: 1)
Vložil: Bylina v Čtvrtek, 14. březen 2013 @ 10:40:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsem nadšen, že to je jezuita, jezuité jsou intelektuální elita, jsou to skvělí chlapi. Jsou to lidé věcní, otevření světu, je to nejlepší řád na světě," nešetřil Halík nadšením po oznámení jména nového papeže. "Je to záruka, že papežem bude člověk vzdělaný, otevřený a praktický."

Vida koho má Halík za skvělé chlapy. Otevření světu. To odpovídá. Mě vždycky připomínal Koniáše. Myslím si, že zvolením jezuitského papeže udělala ŘKC organizace další krok k ovládnutí světa *****m. Teď budem pořád slyšet jak je úžasný, lidový, pokorný, skromný ..... Podle mě člověk, který se nechá prohlásit zástupcem Krista na zemi, nemůže být dobrý člověk, protože Boží duch by ho nikdy nemohl vést k tomu, aby přijal tuto funkci.Re: Novým papežem byl zvolen argentinský kardinál Bergoglio, napříště František I. (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 25. březen 2013 @ 16:22:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ježíšovo tovaryšstvo není jen intelektuální elita. Věřím že od svého počátku patří k lidem kteří mají k Bohu nejblíž a nejlépe a nejobětavěji obětují sami sebe ve službě Bohu i člověku. O čemž svědčí i úctyhodný počet mučedníků, který mají společně s františkány největší z celé církve.
Určitou vypovídající hodnotu má i jejich humor, tady je malá ukázka :


ŽralociFrantiškán, dominikán a jezuita jsou ve člunu. Plují nedaleko od břehu, ale člun uvízne na mělčině a voda je plná žraloků. Františkán požehná "bratry žraloky" a s velikou prostotou Božího dítěte skočí do vody. Během několika vteřin je mrtev a jeho krev přiláká další žraloky. Na břehu se mezitím vytvoří velký dav, a tak dominikán využije příležitost, postaví se ve člunu a začne zástupům na břehu kázat o prozřetelnosti Boží a odevzdanosti do vůle Otcovy. Stržen vlastní výmluvností rovněž skočí do vody. Jeho krev přiláká ještě více žraloků než pozůstatky nebohého františkána. Nakonec skočí do vody i jezuita. Žraloci se rozestoupí a vytvoří jezuitovi čestný špalír. Dav na břehu udiveně přihlíží. Když jezuita vystoupí z vody, ptají se ho, jak to, že ho žraloci nejen nezahubili, ale přímo mu vytvořili špalír? Jezuita na to: "Žraločí řeči moc nerozumím, ale zachytil jsem slovo kolegialita." Zakladatelé na exkurziSvatý František, svatý Dominik a svatý Ignác dostanou v nebi volno, a tak se rozhodnou, že se půjdou podívat, jak si vedou jejich duchovní synové. Po návratu je sv. František dost posmutnělý. "Pročpak ty slzy, bratře Františku?" "Ale, ti moji bratři nemají pravou lásku k sestře chudobě." Ani sv. Dominika návštěva na zemi nepotěšila: "Dominikáni vůbec nestudují, nekontemplují a jejich kázání postrádají jiskru Ducha svatého," stěžuje si. Jen sv. Ignác mezi spolubratry na zemi pookřál. František s Dominikem se ho ptají: "Jak to, že tys z návštěvy na zemi celý rozzářený? To jsi s těmi svými tak spokojen?"
"Abych nebyl. Jsou to furt stejní lemplové jako za starých časů." NovénaPan Antonelli se jde poradit s knězem. Nejprve zajde k františkánům. "Otče, kterou novénu mi doporučíte, když chci vyhrát v loterii?" Františkán odpovídá opatrně: "A výborně, synu, určitě chceš svou výhru darovat chudým, že ano?" "Ale kdepak," odpovídá upřímně pan Antonelli, "chci si koupit mercedes." Františkán na to: "A co to je mercedes?" Pan Antonelli to tedy zkusí u dominikánů: "Otče, kterou novénu mi doporučíte, když chci vyhrát v loterii a koupit si mercedes?" Dominikán na to: "A co to je loterie?" Pan Antonelli je už docela bezradný, ale ještě to zkusí u jezuitů: "Otče, kterou novénu mi doporučíte, když chci vyhrát v loterii a koupit si mercedes?" A jezuita na to: "Co to je novéna?"Stránka vygenerována za: 1.15 sekundy