Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zbyšek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 246, komentářů celkem: 430647, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 112 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

JirkaB
cizinec
milan333
rosmano
oko
mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117059553
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Církevní separace (oddělení)
Vloženo Středa, 05. červen 2013 @ 18:02:06 CEST Vložil: Olda

Ekumenismus poslal Nepřihlášený

Otázka obecenství je pro všechny Bibli věřící křesťany velice důležitá. Existují však svazky, které vyvolávají a přivolávají Boží soud (Jakub 4:4, Sd. 2:2,3). Proto musíme být ve všech našich společenstvích velmi opatrní, abychom ochránili především naše obecenství s Kristem. Potěšení z takového společenství je jednoznačně svázané se Slovem Božím a odloučením od duchovní zkaženosti a omylů (2. Kor. 6:17-18).

Potřeba separace (Nutnost oddělení)

Po léta bylo praxí evangelikálních křesťanů zůstat v denominacích, které byly většinou nonevangelikální, liberalní či anglo-katolické. Takoví křesťané se pak pouze sdružovali většinou v mezicírkevních spolcích a hnutích, aby tak proklamovali svůj evangelikalismus. Měli pocit, že se mohou distancovat od racionalismu nebo římského katolicismu, zůstávajíce v jejich denominacích, aniž by se od nich oddělili. S vytvořením Světové rady církví se pro takové křesťany stalo mnohem obtížnější odůvodnit své stanovisko, protože na základě svého členství z hlavních denominací se tak stali součástí hnutí za vytvoření jedné světové církve pod vedením papeže.

Světová rada církví s nemalou pomocí dr. Billyho Grahama brzy zahrnula většinu evangelikálů, výsledkem čehož byl kompromis v otázkách víry, kterou vyznávají, že drží. Moderní evangelikálové v ekumenickém hnutí zní stále více a více jako liberálové, často zpochybňují nebo odmítají části biblické historie a učení a zapojují se do snahy vytvořit jednotu s Římem.


Ekumenismus je proto hlavním důvodem pro oddělení. Není to ale jediný důvod. Ať už je nebo není ta či ona církev zapojená ve Světové (nebo národní) radě církví, neměla by mít podíl na obecenství Božího lidu, pokud popírá základy víry.

Povinnost oddělení (separace)

"Zdaliž půjdou dva spolu, leč by se snesli?" (Am. 3:3). Písmo nás varuje: "A neobcujte s skutky neužitečnými tmy, ale raději je trescete" (Ef 5:11). Pro křesťana jsou liberalismus, modernismus, římský katolicismus a ekumenismus Světové rady církví bezpochyby "skutky tmy". Povinnost oddělení je jasná. Apoštol Pavel učí tuto povinnost v 2. Kor. 6:14-18. Jan o tom mluví v 2. J. 10-11.

Kristus středem oddělení

Oddělení není ve své podstatě negativní reakcí. Je naopak zcela pozitivní, protože se jedná o oddělení pro Krista. "Vyjděmež tedy k němu ven z stanů, pohanění jeho nesouce" (Žd. 13:13). Členství v jakékoli organizaci, která popírá Pána Ježíše, odmítá Jeho Slovo nebo se odchýlí od Jeho dokončeného díla smíření a od evangelia o ospravedlnění skrze víru bez skutků, je společenstvím, které vede od Krista. Naše společenství s Ním vyžaduje naše odloučení od odpadlictví a zásadních omylů a bludů.

Oddělení, nikoli izolace

Naše oddělení by nám však nemělo činit zaslepenými vůči povinnosti křesťanů vyjadřovat svou lásku jeden k druhému a svou duchovní jednotu v Kristu. Svobodná presbyterní církev se proto snaží stát s veškerým věrným lidem a církvemi po celém světě, i když nesdílíme všechny naše pozice ohledně záležitostí, které - i když jsou pro nás důležité - nejsou zásadní pro evangelium. Whitefield byl kalvinista, Wesley arminián. Přesto se Whitefield usilovně snažil zdůrazňovat, že spolu pevně stojí v šíření evangelia. Spurgeon podporoval Moodyho a hlásil se k němu i přesto, že mu mnozí vyčítali, že - ač byl Moody vyznávající kalvinista - nebyl vždy "dostatečně kalvinistický". Usilujeme o vyjádření jednoty Božího lidu v každé oblasti, která nevede ke kompromisům v oblasti zásadních pravd evangelia. Jsme bibličtí separatisté, ne izolacionisté.

Zdroj: www.zasadovacirkev.org

Svobodná presbyterní církev v ČR navazuje na protestantskou, evangelikální a presbyterní tradici. Je členem denominace Free Presbyterian Church of North America (Svobodná presbyterní církev Severní Ameriky). V současné době razí v České republice průkopní misijní práci.

Kontakt: Miloš Šolc, milossolc@yahoo.com

Bohoslužby: Neděle dopoledne od 10:30 v Pelíkovicích, odpoledne od 17:00 v Liberci, Masarykova 454/22 (modlitebna Českobratrské církve evangelické)


"Církevní separace (oddělení)" | Přihlásit/Vytvořit účet | 1 komentář | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Církevní separace (oddělení) (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Čtvrtek, 06. červen 2013 @ 09:32:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Na to aby se člověk mohl stát separatistou by musel být nejdříve součástí něčeho a od toho se pokoušet oddělit. Skutečně a nebo jenom zdánlivě. Myslím že tahle podmínka tady splněná není. Asi jako kdybychom se my jako stát chtěli oddělit od jiného státu který s námi nemá nic společného a který ani neuznáváme.
Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy