Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zbyšek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 250, komentářů celkem: 430651, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 98 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

milan333
rosmano
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117059845
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Zatím, zatím aneb sympatie s fašismem od křestanů
Vloženo Neděle, 02. květen 2021 @ 13:04:42 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Dnes žijeme naštěstí zatím v krásné době. Nemáme  ještě zatím válku, je tu celkem zatím klid, docela je i zatím slušná životní úroveň. Dlouho to však nepotrvá. Když to porovnávám se svým mládím, tak opravdu se v naší zemi máme až moc dobře, ale nevážíme si toho.  Náš život je něčím ohrožen. Něčím, kde na konci je smrt. a válka.  Je tu pandemie, kterou zatím relativně zvládáme. Mnohem horší je začínající studená válka, válečné a politické štvaní, prostě boj o moc. Přiblížili jsme se  k rafičce na hodinách ukončení civilizace.   ·  


Matouš 6.34 Nedělejte si tedy starost o zítřek; zítřek bude mít své starosti. Každý den má dost vlastního trápení.    

 Lehce se to řekne. Nedělejte si starosti o zítřek! A která maminka či tatínek nemají starosti, co bude zítra. Vzpomínám si, jak za první republiky měl dělník práci na den a co bude zítra nevěděl, neměl jistotu. Dnes jsou  různé státní podpory, máme důchod, máme určité jistoty, ale vážíme si toho?   Světový mír je jen relativní pojem. 

Příroda už člověka také dost  a postupně se znatelně a nepříjemné ozve

 A my lidé? Plánujeme život na Marsu či Měsíci a neumíme si udělat pořádek na Zemi. Je zničená i atmosféra a vztahy mezi lidmi.        Víme, že se můžeme setkat s nemocemi, úrazy, haváriemi, přírodními katastrofami, zločiny a další a další.  Tohle trápilo lidi ale vždycky.  Nikdy nebyla doba, aby byl světový i politický mír. Byly i horší doby a dnes se tato doba vrací. To nejcennější, co nyní máme a co nelze zaplatit ani zlatem, je náš život. Můžeme si ho pomocí léků  a správné životosprávy prodloužit a žít i třeba sto roků, ale každý jednou zemřeme. Ovšem něco jiného, když člověk zemře tak je například  napsáno na konci Jobovy knihy.  
  • 16Jób potom žil ještě sto čtyřicet let a viděl své syny i syny svých synů do čtvrtého pokolení.
  • 17I zemřel Jób stár a sytý dnů.
  Ale budiž to Jobovi přáno za to , co vytrpěl.   Takový skon života nás moc nepřekvapí. Je nám po zesnulém smutno, ale víme, že je to přirozený jev života.     Ale něco jiného je, když zemře mladý člověk a ještě k tomu bolestech, v utrpení, v nesmyslné válce za zájmy bohatých či jinak.  

  Kdo dnes chce válku?? A proč? Proč tolik zla, nenávisti. lží..?   

 Pak je tu velká otázka. Proč? A lidé, pokud vědí, že jste věřící, vás zastavují a ptají se stejně . Proč? Umíte mi to vysvětlit? Proč to Bůh dopustil?  A proč  vy věřící  se nechováte podle vaší Bible?A máme uspokojivou odpověď na takovou otázku a pro takové tázající ?? Umíme vysvětlit??   Vraťme se dva tisíce roků napřed. Jsme v Jeruzalémě, kde se něco stane.   Učedníci a židé v době Pána Ježíše to nemají lehké. Izrael je okupován Římany  a ti někdy se velice a tvrdě chovají vůči židům.  A právě tady se  stane toto:   Písmo to takto popisuje. Cituji: ·  

1Právě tehdy k němu přišli někteří se zprávou o Galilejcích, jejichž krev smísil Pilát s krví jejich obětí.   Co se stalo?   

 Galilejci přišli do Jerusalema, aby tu uctili Boha  a  obětovali . To se nelíbilo Pilátovi, který o tom dozvěděl, a neměl jako pohan pro tohle jednání pochopení.  Dal rozkaz ke zmasakrování těchto   židů. To jistě ještě nebyli křesťané, byli to prostě  židé z Galileje.   Učedníci i sám Pán Ježíš pocházeli také z Galileje a tihle krajané jsou takhle zmasakrováni,   Nedivme, že učedníci  na Pánu Ježíši  chtějí znát jeho názor, protože je to zneklidňuje, podobně jako nás zneklidňuje to, když se dozvíme něco strašného  o našich blízkých a když vidíme, co dnes hrozí.   A čekají na odpověď.   A ta odpověď je strašně překvapí.   ·  

2On jim na to řekl: „Myslíte, že tito Galilejci byli větší hříšníci než ti ostatní, že to museli vytrpět?  

   Pán Ježíš jim neodpovídá, ale vidí do jejich mysli.On ví, o čem oni přemýšlí, ale místo odpovědi dává   jim dá otázku  k přemýšlení.  Byli to větší hříšníci nebo nebyli?   Dovedu si představit, jak se učedníci v duchu se diví. Jak by mohli být větší hříšníci? Vždyť se šli poklonit Bohu. Možná, že v někom mohla být i taková kacířka otázka. Proč je Bůh neochránil, proč zrovna oni??   A Pán Ježíš pokračuje:   ·  

3Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni podobně zahynete.   

 Takže on říká, ne, nebyli větší hříšnici než ostatní, tečka. Ale to, že zahynuli potká i vás, každý někdy nějak zahyne, zemře, a neví  a ani jak a proč  a kdy.   Ale  teď ještě něco důležitého.  

Nebudete-li činit pokání   
 Učedníci nechápou.   A tak Pán Ježíš dává další příklad   ·  

4Nebo myslíte, že oněch osmnáct, na které padla věž v Silme a zabila je, byli větší viníci než ostatní obyvatelé Jeruzaléma? ·  
5Ne, pravím vám, ale nebudete-li činit pokání, všichni právě tak zahynete.“   

   Tady zahynuli  i zedníci. Nešlo o politickou událost, ale o neštěstí. Zemřít a zahynout můžeme různým způsobem a každý. Ale jak se tomu vyhnout?A dá se tomu vyhnout?   Smrti se těžko vyhneme, ale věčnému zahynutí se lze vyhnout.     Protože Pán Ježíš říká, nebudete-li činit pokání. Čili možnost tu existuje. To stojí za přemýšlení.   A teď si pomysleme, že bychom takto měli odpovědět na už na začátku uvedené otázky svým tazatelům a  bližním a vůbec všem lidem.   Ptají se vás, proč tito či  tamti lidi potkalo neštěstí a zemřeli a ví jim odpovíte:   Nebudete-li činit pokání, také tak zahynete.   Nechápali by vás a nemůžeme se tomu divit.   Neví, co znamená pokání  a k čemu je to cesta. A ani je nezajímá. Oni žijí  a chtějí ještě žít. Ve zdraví  a v míru.   Pán Ježíš si může dovolit takto mluvit, protože to říká lidem, kteří už něco o pokání vědí a vědí více než my v 21. století.   A tak my vlastně nevíme nic o pokání.  A víme něco o Pánu Ježíši? A podle čeho se chováme? Intriky, lži, násilí, štvaní, boj o moc…..Lidí se nepolepšili. Ani křestané!!! Někdy jsou horší než ti nevěřící. Jeden z nich  tady dokonce obhajuje Hitlera. 
       

"Zatím, zatím aneb sympatie s fašismem od křestanů" | Přihlásit/Vytvořit účet | 238 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zatím, zatím aneb sympatie s fašismem od křestanů (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 02. květen 2021 @ 16:51:46 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


Když to porovnávám se svým mládím, tak opravdu se v naší zemi máme až moc dobře, ale nevážíme si toho.

  Františku, a proč si toho nevážíte, co vás k tomu vede, že si toho nevážíte? Je to něco konkrétního zvenku okolo vás, nebo jen tvůj postoj, že si nevážíš toho, jak se tu lidem dobře vede?

To nejcennější, co nyní máme a co nelze zaplatit ani zlatem, je náš život.

  A to je opravdu to nejcennější, co máš, je skutečně tvůj život? Nic cennějšího nemáš?

  ToníkRe: Zatím, zatím aneb sympatie s fašismem od křestanů (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Neděle, 02. květen 2021 @ 18:26:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Sympatie s ruským fašismem od křesťanů
Re: Zatím, zatím aneb sympatie s fašismem od křestanů (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Neděle, 02. květen 2021 @ 21:09:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dnes žijeme naštěstí zatím v krásné době. Nemáme  ještě zatím válku, je tu celkem zatím klid, docela je i zatím slušná životní úroveň. Dlouho to však nepotrvá.

Potrvá to do doby, než dojde ropa a kovy. Jakmile dojde ropa a kovy, tak civilizace, jak ji známe, zanikne. Vyspělý život tu nebude déle než pár set let. Ropa dojde už za 40 let cca. Kovy později. Některé produkty se dají dělat i z uhlí. Uhlí dojde celosvětově za 150 let. Stačí si dát do vyhledávače vyčerpatelnost zdrojů, nebo kdy co dojde. Každá civilizace jednou zanikne. Za několik tisíc let tu bude zase zemědělský způsob života. Těžit na jiných planetách se nedá. Je to ekonomicky neúnosné, navíc tam není ropa ani uhlí. To vzniklo fosilní cestou a jen na Zemi. Je jasné, že současný boom jednou skončí. Možná už za 500 let tu bude úplně jiný svět než dneska. A k jiným hvězdným soustavám se cestovat nedá, vzdálenosti ve vesmíru jsou příliš velké. Raketou 40 000 let k nejbližší další hvězdě. Sci-fi filmy jsou jen variace na stejné téma jako náboženství. Re: Zatím, zatím aneb sympatie s fašismem od křestanů (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 08. květen 2021 @ 09:15:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Tady zahynuli  i zedníci. Nešlo o politickou událost, ale o neštěstí. Zemřít a zahynout můžeme různým způsobem a každý. Ale jak se tomu vyhnout?A dá se tomu vyhnout?   Smrti se těžko vyhneme, ale věčnému zahynutí se lze vyhnout.     Protože Pán Ježíš říká, nebudete-li činit pokání. Čili možnost tu existuje. To stojí za přemýšlení.   

  A co ty, Františku? Jak dopadneš ty?

  Změníš smýšlení, opustíš, čím teď žiješ, nebo zahyneš se tvou závistí, nenávistí, nesnášenlivostí, s tvými amíky, kapitalisty, komunisty, kulaky, s tvým ježíšem jen pro bohaté, co tě nezmění?

  ToníkRe: Zatím, zatím aneb sympatie s fašismem od křestanů (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Pátek, 14. květen 2021 @ 21:39:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
No, tak je opravdu fakt, že ruská okupace ČR paradoxně pozdržela rozkradení a zotročení Československa Sorošovou nosatou bandou o 20 let. Zde platí přísloví, že všechno špatné, je pro něco dobré. Kdyby zde Rusové nezasáhli, tak dnes už bychom byli na úrovni Švédska nebo Francie, kde už imigrantská islamizace dostupuje vrcholu.

Co se týká Francie, čekal jsem to, že silové složky - armáda a Policie to jednoho dne budou muset zarazit pomocí vojenského puče a vojenské junty typu Pinocheta. Také už je to zapotřebí opět zastavit nástup bolševismu v EU. To samé čekám, že nastane po probuzení Němců z paralýzy a letargie. Němci jsou beránci, ale jen do té doby, než se naštvou...

Pokud jde o Rusko, tak ty causy, které si vymýšlí na Rusy americká CIA a britská MI-6 je opravdu něco tak směšného, že tomu nemohou uvěřit ani malá mimina a věří tomu jen opravdu vymyté mozky propagandou typu České televize... 
Stránka vygenerována za: 1.37 sekundy