Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 304, komentářů celkem: 430847, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 121 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117089482
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Střípky katolické...
Vloženo Čtvrtek, 01. prosinec 2022 @ 09:35:15 CET Vložil: Tomas

Katolicismus poslal oko

To, co tu v dialozích běžně vídáme, se dá jen stěží nazvat porozuměním. Nám, katolíkům, je zde např. naprosto absurdně vyčítáno od zmatených lidiček jakési  "modlářství" - což je ale ve skutečnosti také jen hlubokým nepochopením katolické víry. A mnohé jiné ....


Katolická víra je jeden kompaktní (ucelený) celek křesťanského učení - sahající svými kořeny historicky až k apoštolům Petru a Pavlovi - duchovním sloupům římské církve.
Proto jsem se rozhodl, že sem občas vložím nějaký ten dílek "skládačky" katolické víry (postřeh, či krátký výňatek z katolického tisku, se kterým se ztotožňuji), abyste alespoň časem porozuměli, čemu vlastně doopravdy věřím a co má pro mě v životě význam.My, katolíci, žijeme v rámci jakéhosi duchovního řádu života církve, v rámci "církevního roku"  vytyčeného nejenom nedělemi a svátky, ale různým společným prožíváním těchto událostí - v komunitě církve. Když někomu zemře blízký člověk, ostatní z farní obce se sejdou a modlí se za mrtvého, za spásu jeho duše. Smutek jednoho se stává smutkem všech. Stejným způsobem prožíváme společně radost (při svatbě, při křtu a pod.). Nic z toho není soukromou věcí, ale věcí celého společenství.
I naše dětí mívají své společné akce (drakiáda, různé tábory, soutěže a pod. vždy však s nějakým duchovním podtextem, záměrem).
Např, v adventu chodí ráno ještě za tmy s lampičkami (jako měli Broučci)  na "roráty". V průvodu přes kostel. Jsou to rituály, které mají svůj původ spíše v tradici předcházejících generací, ale utužují společenství - vnášejí do něho "svěží vítr" - opak všednosti.Řád v životě člověka je důležitý - jsou to mantinely pro rozvoj duchovního života, pro rozvoj vztahu s Bohem a bližními. Jsou to "impulzy", aby člověk neusínal na vavřínech.
 Člověk, díky svému dědictví po Adamovi má totiž přetrvávající přirozené sklony k úpadku - kdo duchovně neroste, automaticky duchovně upadá.
Proto považuji za velmi důležitou každou událost v životě církve - od nedělních mší až po slavení různých svátků či pořádání přednášek a duchovních cvičení. To vše jsou příležitosti, aby si člověk "rozšířil své srdce", aby lépe vnímal Boží přítomnost a lépe poznával jeho vůli. Aby neusnul, aby nezarostl mechem.
Aby dokázal stále více milovat.


Domnívat se, že člověk může žít jako křesťan i bez nedělních mší či bez pravidelného řádu modlitby, i bez všeho toho, co církev nabízí (včetně svátostí) považuji za hrubý životní omyl u každého z vás, kdo jste se toho zřekli.

Když je člověk součástí živého společenství takové církve, všechny události a aktivity mu pomáhají k vytváření dobrých návyků (křesťanských ctností) a ty zase pak pomáhají člověku žít způsobem, aby dělal Bohu radost."Střípky katolické..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 527 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Čtvrtek, 01. prosinec 2022 @ 10:46:51 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak třeba já jsem vás za to chválil. To, že katolická církev vymyslela církevní rok se svými svátky, křty, pohřby, svátosti přijímání, biřmování, svatby, adventy, různá setkání mládeže, stará se o kostely, výzdobu, včetně sošek, maleb, varhany, a další nespočet aktivit - je posun od biblického apokalypticismu k reálnému náboženství. Biblický apokalypticismus nefungoval. Tak církev musela přijít s náhradním programem. Jak reálně žít. Nový zákon z Bible je příprava na brzký přesun do Nebe. Nic už nemá smysl, brzy bude konec světa, ani ženit se nemá smysl. Vždyť apoštol Pavel píše, že s ohledem na brzký konec světa nemá smysl se už ženit, ale ať každý zůstane jak je a počká na Pána. Lidi žili v komunách, měli vše společné a čekali a čekali. Mysleli si, že do pár let do přijde. Ještě chvíli musíme počkat. Hlavně vytrvat. Už to bude. Svět, jak ho známe, končí. Pán si nás odnese. Bud vytržení církve. Připravujte se. Mějte dostatek oleje ve svých lampách. Brzy bude koukol oddělen od plev. Uložte si poklady ne na zemi, ale v nebi. Pán je za dveřmi a klepe. 

Ale ubíhaly roky a nic. Nic a pořád nic. Tak církev na to musela reagovat. 


Já katolíky chválím za to, že se přestali řídit Biblí. Nebo ji přestali brát doslova a vytvořili si vlastní alternativu. Nijak jinak to ani nemohlo dopadnout. Však všechny reformační pokusy o návrat ke kořenům, všechny pokusy o to vrátit to k prvním křesťanům, což zkoušeli různí reformátoři, husitští, letniční, atd. - to všechno vede k původní vyšinutosti, akokalypticismu a psychózám. Doslovné lpění na Novém zákoně brání žít a je to způsob, jak uletět mimo realitu.  Nový zákon je psychotický a odklon od Nového zákona, který provedla Katolická církev, je odklon do soft verze křesťanství, který o něco méně poškozuje psychiku lidí a dovoluje vést normální život. Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Čtvrtek, 01. prosinec 2022 @ 16:21:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak mezi ty střípky započítej i to, jak se katolíci chovají. Když se podívám do Tv a vidím tam ty hnusné lidovce a topkaře, tak to není nic radostného. Jen válečné štvaní a štvaní. Ani minimální snaha po hledání pravdy. Spojili se s těmi, co chtějí válku, ale zapomněli, že jednoho dne jim nad hlavami vybuchnou atomovky a bude po všem. Věří jen zprávám z našich medií, kde se lže. Svět stojí před jadernou katastrofou způsobenou lidmi a dokonce i těmi, co s hlásí ke křesťanství. Váš duchovní řád, když lidi nemění k lepšímu, je jen podvod.Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Čtvrtek, 01. prosinec 2022 @ 18:51:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
oko
Když je člověk součástí živého společenství takové církve, všechny události a aktivity mu pomáhají k vytváření dobrých návyků (křesťanských ctností) a ty zase pak pomáhají člověku žít způsobem, aby dělal Bohu radost.

Máme blízké vztahy v naší církvi, našem společenství. Ale asi přemýšlím jinak než ty, oko. Jsem součástí, protože spolu sdílíme víru, život, jsme si oporou v tomto světě. Nečekám, že mi pomůžou vytvořit dobré návyky, s těmi tam už přicházím, ...Víra, růst, to je od Boha a s tím jsem pořád, i doma, i venku, i v práci..
V církvi mám příležitost projevit svou lásku k rodině víry. Máme za sebou několik náročných měsíců, loučili jsme se, pomalu, postupně,...až jsme se úplně rozloučili se svou sestrou v Kristu ....Ale i v takové době se ukázalo mnohé požehnání, mnohá obdarování, radost, ..to vše proto, že s námi byl Bůh - Otec. A my, jeho děti, jsme byli spolu, ..v lásce, ..v jistotě, ..protože víme a věříme.

 Ježíš řekl: „Já jsem vzkříšení i život. Kdo věří ve mne, i kdyby zemřel, bude žít.  26A každý, kdo žije a věří ve mne, jistě nezemře na věčnost.. Věříš tomu?

A my věříme.
Nejvyšší neomylec a vyšňořená modla. :-))))) Jakési modlářství :-))))) (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 01. prosinec 2022 @ 19:09:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Oko: Nám, katolíkům, je zde např. naprosto absurdně vyčítáno od zmatených lidiček jakési  "modlářství" - což je ale ve skutečnosti také jen hlubokým nepochopením katolické víry.

:-))) Hele Oko, řvu smíchy. To je fakt pikantní! Takže zmatení lidičkové prý vyčítají katolíkům jakési modlářství, a ty jsi asi "nezmatený" když ke svému článku zvolíš obrázek toho, jak váš nejvyšší neomylec napřahuje ruce k vyšňořené KORUNOVANÉ modle v krajkách.

:-)))) To se ti fakt povedlo Oko :-))))

Co tam máš dál, ať se zase zasmějeme. :-))))
To mi nedělej, trháš mi bránici.. :-)))))))))))))
Fuu. :-)))))Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Čtvrtek, 01. prosinec 2022 @ 19:42:49 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
My, katolíci, žijeme v rámci jakéhosi duchovního řádu života církve, v rámci "církevního roku"  vytyčeného nejenom nedělemi a svátky, ale různým společným prožíváním těchto událostí - v komunitě církve.
 
U společného prožívání událostí jsi Oko zapomenul zmínit, že se společně scházíte pouze na mších kde se mezi sebou bavit nemůžete a po mši hajdy domů, a někteří to berou přes hospodu či vinné sklepy. Jestli se někde někdy vzácně sejde katolické společenství beze mše, tak je to právě u vína. Osobní sdílení se o víře, Bohu se mezi praktikujícími katolíky blíží k bodu nula. Katolíci se jeden druhému většinou nesvěřují.


Když někomu zemře blízký člověk, ostatní z farní obce se sejdou a modlí se za mrtvého, za spásu jeho duše.
Po smrti se modlit za něčí spásu je již pozdě, my Kristem SPASENÍ křesťané se modlíme za spásu živých!

Smutek jednoho se stává smutkem všech. Stejným způsobem prožíváme společně radost (při svatbě, při křtu a pod.). Nic z toho není soukromou věcí, ale věcí celého společenství.

Nemáš pravdu Oko, znám dobře katolické společenství. Když zmiňuješ VŠECH, tak se to netýká všech katolíků ve farnosti, ale většinou jenom několika jedinců co chodí na pravidelné růžencové modlitby. Ano ti to tak prožívají, ale tyto "všechny" bys spočítal na prstem rukou.

I naše dětí mívají své společné akce (drakiáda, různé tábory, soutěže a pod. vždy však s nějakým duchovním podtextem, záměrem).

To mají i skauti a pionýři, nic zvláštního. Dětem se to líbí a pomalu s jim do hlaviček vlévá nějaká ideologie. Ta skautská je alespoň čistá. 

Např, v adventu chodí ráno ještě za tmy s lampičkami (jako měli Broučci)  na "roráty". V průvodu přes kostel. Jsou to rituály, které mají svůj původ spíše v tradici předcházejících generací, ale utužují společenství - vnášejí do něho "svěží vítr" - opak všednosti.

Dětem se to zcela určitě líbí stejně tak jako se jim kdysi líbily lampiónové průvody.
Děti budou mít jednou hezkou vzpomínku však na něco u čeho je duchovní hodnota nula.

Jestli děti v církvi něco potřebují, tak to jsou příklady hodné následování. Potřebují vidět projevy lásky, upřímného sdílení se a úcty jeden k druhému. Potřebují vidět pokoru a nápravu. Potřebují vidět jak Bůh v křesťanech působí, a ne chodit jako pionýři s lampičkami. To je pouze sentimentální podívaná pro ty staré, co jim většinou žádný dobrý příklad neposkytují protože mají dost problémů samých se sebou. Taková je realita Oko, dobře znám prostředí ŘKC. Rozhlédni se při mši po kostele. V dětských lavicích takřka žádné dítě, střední generace schází a všude plno starých lidí kteří celý život čekají na něco co pořád ne a ne přijít.Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 02. prosinec 2022 @ 05:43:19 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  "Vídáme, rozhodl jsem se, věřím, my žijeme, prožíváme, naše děti, považuji" - hezky, Stando, Přeci jen ještě umíš napsat něco úplně normálně, sám za sebe, svědectví o tom, co žiješ, bez přehazovaček. 

  Díky za hezký článek o tom, co žijete.


To, co tu v dialozích běžně vídáme, se dá jen stěží nazvat porozuměním. 

  Tak.

  A dokázal bys napsat, co konkrétně ti brání v porozumění tomu, co ti lidi píší?

  Proč třeba nerozumíš tomu, že je jeden křest, že křesťané se dávají pokřtít jen jednou, a ne znovu, že to tak je od počátku dodnes?

  ToníkRe: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Pátek, 02. prosinec 2022 @ 16:58:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rakovina zase řádí. Nečtu pana Rakovinu. Je.be mu. Není schopen jakékoli úvahy. Dopadne to jako s Karlem Bylinou nebo Tondou Vlasem. Poslední měsíce před exitem vypisovali na nety svoje c***** kde se dalo a kde dnes jsou., že.... 

Škoda, že tu nejde filtrovat, aby se mi vůbec nezobrazovaly příspěvky od toho starého dementa z Horní Suché nebo Prostřední Suché. 

Fanatici pobožní nebo političtí vyjdou nastejno. Fanatismus je smrt diskuse. 

Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Neděle, 04. prosinec 2022 @ 18:24:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nečtu, jen píšu. K politice a Rusku jen tolik. Jestli si někdo myslí, že Rusko padne, tak je na omylu. Rusko nikdy nepadne. Ze tří důvodů Rusko nepadne: 

1. Jednak kvůli své historii, že vyhnali Napoleona, Hitlera. Takže vždycky vyženou toho, kdo se k nim sápe. Nyní se sápe do Ruska NATO, takže hlavně Amíci. Neuspějí, tak jako neuspěl ani Napoleon, ani Hitler. To, že Amíci udělali v Kyjevě protistátní převrat Majdan 2014, je napadení Ruska. Odstranit Janukovyče a nasadit si do Kyjeva proamerickou loutku Porošenka je aktem napadení Ruska. Protože velká část Ukrajiny patřila do carského Ruska a později SSSR. Takže Rusové mají právem pocit, že to je napadení i jejich území. 

2. Druhým důvodem, proč Rusko nemůže prohrát, jsou jaderné zbraně. USA ano NATO nemůže porazit vojensky Rusko. 

3. Třetím důvodem, proč Rusko nemůže prohrát a jeho území si nikdy nerozeberou západní země, je Čína. Čína nikdy nedovolí na svých hranicích NATO a Američany. Už jim stačí, jak Američani šaškují s letadlovou lodí u Tchaj-wanu. Proto Čína nedopustí takovou prohru Ruska, aby se Západ nasáčkoval k nim a kdyby šlo do tuhého, tak Rusko podrží. Není v zájmu Číny, aby Rusko padlo a NATO mělo bezprostřední hranice s Čínou. A Čína má více lidí, než celý západ dohromady. 


Nečtu reakce nicků, které nechci a nebudu číst. Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pátek, 09. prosinec 2022 @ 13:14:24 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Včera jsem v našem městě ,potkal jednoho známeho ,který je shodou okolností, praktikující římský katolík ( asi již přes padesát let ,je aktivním řk věřícím ,podle toho co o něm vím ). Mimo jiné mě zdělil jednu zajímavost. Jedná se o toto. Na nádraží prý nalezl nějaké pražské noviny ,a doma si je četl . Mimo jiné tam nalezl i článek určitého tématu . V nějakèm lese ,byl chlap s mačetou ,a sekal si tam nějaké dřevo . Najednou zaslechl volání a prosby o pomoc . Kousek dál v hustém roští ,byla nějaká žena ,a volala na něho ať ji vysvobodí z toho roští . On se  tedy prosekal tou mačetou k té ženě ,a prý když ji uviděl ,pochopil že je to panna Marie.Ona mu to prý také řekla a prý ho obdarovala nějakými léčivými bylinkami . Potom prý to zjevení zmizelo. ...Toto mě tento muž řk vyznání( už staršího věku je)řekl jako zajímavost ,a asi čekal více ,co na to řeknu ,a zda budu překvapený. Nebyl jsem přejvapený ,a nic moc jsem mu neřekl ,protože znám jeho náboženství. Potom jsme se rozloučili ve slušnosti . A tento příběh ,mohou posoudit všichni zdejší účastnici. Co si o tom ,každý myslí . Já to ponechávám volně.Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Sobota, 10. prosinec 2022 @ 10:55:08 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zajímavost

Když jsem se zde, na tomto webu  ,před několika málo měsíci zaregistroval , již velmi brzo jsem zjistil zajímavou záležitost . A sice to ,že několik zdejších členů ŘKC ,stále jaksi podbízí jiným lidem svou komunitu ( a paradoxem je i to ,že to podbízení je stále aktivní ,i když ostatní už několikrát dali najevo ,že je to vcelku moc nezajímá .Viz tlaky na Cizince a Myslivce a i Františka,že jsou zrádci ŘKC ,atd, atd). Je to věc velmi podobná příkl některým extrémnějším Svědkům Jehovovým ,kteří někdy ,i přesto že lidé dají najevo nezájem ,tak jsou stále silně aktivní ,a tlačí někdy i velmi blbě ,lidem své brožury a nebo stále chtějí tzv "diskutovat " - jinými slovy přesvědčovat a utáhnout lidi. Zatím jsem zde na tomto webu nezaznamenal takové lanaření na určitou komunitu ,jako je ten tah zde od nekterých ,na jejich ŘKC. Je zde jen minimálne aktivních členů ,to je pravda ,a je možné ,že v minulosti na tomto webu ,byli i jiné tahy ( příkl někdo od extrémnějších adventistů ,nebo sekty ,viz bývalá Rodina lásky ,atd atd),to nevím přesně . Jen tuším . Ale zajímavost je i v tom ,že od nekatolíků jsem zde zatím tyto tahy nezaznamenal - tedy na určitou církev od protestantů či jiných církví ,nekatolického směru . Zatím to podbízení vnímám jen od některých členů ŘKC ,tedy na propagaci jen hlavně jejich komunity .Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Sobota, 10. prosinec 2022 @ 17:38:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Oko se v počátku svého textu - svého článku , pokouší podat svůj pohled na to ,co jsou obecně katolíci ,čemu věří ,a další spojené nádoby s tímto. Slyšel jsem a četl již více takovýchto zdělení o řk náboženství ,a každý řk věřící ,to samozřejmě popíše svým pohledem. Tedy i různosti jsou . Zde na tomto webu ,jsem zatím ovšem zaznamenal hlavně to ,co budu opět opakovat . Oko tam měl však zdůraznit i jednu důležitou věc ,kterou on sám zastává a to dost silně . Že se pokouší on i někteří další řk věřící ,přesvědčovat nekatolické křesťany zde ,aby přijali jejich náboženství. To ,a to opět opakuji ,jsem já osobně zaznamenal pouze u některých římských . Jiní křesťané zde toto nepředvádí ,aby lanařili jiné křesťany do jejich komunit . Oko zapomněl zdůraznit tedy i to ,že i on se pokouší o tzv "misi" pro římskokatolické náboženství . To není jen případ Oka. Mnoho římských katolíků ,na mnoha místech ve světě ,mají v sobě tu nutkavost ,že chtějí aby ostatní nekatoličtí kresťané uznali už "konečně",tu jejich  jakoby jedinou "pravou " církev křesťanskou - to je samozřejmě jejich náboženství . Ano ,stejně jak Svědci Jehovovi ,a jiní tzv "jediní praví ". Na toto ovšem vždy pozor .Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Sobota, 10. prosinec 2022 @ 18:03:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Prapodivný pohled jednoho katolíka .


Je to už několik roků ,co jsem měl rozhovor krátký ,s jedním člověkem ,který tvrdil, že je římský katolík. Mimo jiné ,tento muž vyjádřil i to ,že učení o druhém příchodu Pána Ježíše Krista ,bylo do NZ dodáno falešně , a že prý to už tady jednou bylo ( měl na mysli narození Ježíše Krista )a že jsou ale i v ŘKC sekty ,které věří takovým a podobným věcem. Že hlavně prý záleží na tom ,jak se člověk chová v životě. Proč jsem toto zde popsal ? Protože i takoví římští katolíci existují . A někteří z nich ,jsou třeba i 60 let tzv praktikující řk.Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Neděle, 11. prosinec 2022 @ 05:36:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
V ŘKC je mnoho úpřimných ,opravdových křesťanů ,kteří také osobně poznali proměnu od Boha Stvořitele ve svém životě. Tito lidé ,znají osobní přjetí Pána Ježíše Krista a žijí pravý kresťanský život . Mnozí z nich ,mají i duchovní dary od Ducha svatého ( ale je zde potřeba i urcitá pozornost ,protože tyto dary mohou někdy falšovat i jiné bytosti ,skrze určité učení ,které mnozí římští zastávají). Tito praví kresťané uvnitř ŘKC ,příkladně i ten křest z jejich miminkovského věku ,jaksi přijmou pro sebe ,jako tu skutečnost ,že jakoby by byli pokřtěni až na osobní vyznání víry ,i když mnozí z nich opravdově ,osobně , uvěrili v Ježíše Krista až příkladně v 16 - 20 letech  ( jen příklad samozřejmě ). Jednoduše tito lidé ,i když vědí ,že nějakou dobu byli nevěřící ,nebo polo- věřící , tak se k té řk "svátosti křtu" jaksi vnitřně přihlásí zpětně . Jo ,je to jejich vjem ,jejich tradice z ŘKC. Tito mnozí praví řk křesťané, totiž  dále vyznávají i kvanta učiva jejich komunity ,a z určitých důvodů je vyznávat dál chtějí . Jejich věc ,jejich tradice ,jejich svědomí . Je to před nimi a před Bohem.  Jen doplněk . I v protestantských  a jiných  konfesích (př viz někteří letniční aj ) je mnoho pravých křesťanů , kteří v něčem učí a věří věcem falešným . Nic nového nepíšu to vím . Jen chci ale opět zdůraznit ,že i ta známá big komunita ŘKC ,je komunitou kde jsou  také ( tak jako jinde ) praví křesťané . To ví zde i Cizinec ,Myslivec ,Greg ,Rosmano , Milka a další . Že to víte ,že jo ?Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Úterý, 13. prosinec 2022 @ 15:21:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Neuprosná jakoby "logika" některých hard římských ( jen někteří římští jsou takoví ,to chce velmi silně zdůraznit ,...mnozí římští jsou zcela jiní  ). Na světě je několik milionů křesťanů ,kteří z různých důvodů ,odešli z ŘKC.  Podle některých hard římských ,jsou to všichni tedy asi zrádci ŘKC.Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Čtvrtek, 15. prosinec 2022 @ 20:38:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ve světě jsou případy ,kdy se určité osoby ,vydávají příkladně za velmi aktivní a jakoby "posvěcené" letniční kazatele ,které mají jakoby "dary " od Boha . To jsou známé věci. Někteří z nich dosáhnou i určité "vážené" funkce ve své církvi . A hrají své divadlo i na dost vysoké úrovni. Vím o tom ,že i v ŘKC byli a jsou kněží ,kteří také hráli a hrají divadla ,a zároveň byli a někteří jsou stále ,aktivní i v jiných komunitách - a to tedy mimo ŘKC - a vcelku dost mimo. I takové případy jsou a byli ,a také tyto osoby umí velmi dobře hrát divadlo . Samozřejmě nic netvrdím konkrétně a ani nemohu . Jen vím ,a to i po zkušenostech ,že mnozí jakoby věřící ,hrajou někdy dost dobře svá divadla . A scenáře mají propracované.Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pátek, 16. prosinec 2022 @ 07:15:07 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nikdy jsem zde ,na tomto webu, nenapsal ,že křesťané nehřeší. Takže zde opět někdo kecá .monseku shrnu to ještě jednou srozumitelně a jednoduše (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 16. prosinec 2022 @ 18:54:32 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Monseku zdravím tě po dlouhém čase. Patříš mezi kultivované odpadlíky od Církve=Krista a rád s tebou si vyměňuji názory. Ano souhlasím s tebou, že ten kdo není členem Církve je sektář. Jsou sektáři otevření ve společnosti, tedy jsou ti subjekty u státu registrovaná náboženská společenství, pak to jsou tkz. Partyzáni, tedy sektáři kteří se mě z neznámých důvodů skrývají před státem, zde takovým reprezentantem je např. nick Myslivec a další. Pokud jako katolík znáš Písmo sv. pak víš, že Ježíš založil jednu Církev. Takže nemůže být církev protestantská, adventistická, atd. protože jsou to společenství která přímo popírají Ježíše. Ve společnosti se ustálil výraz, že to jsou sektáři. Tedy následovníci těch kteří se oddělili od Církve a založili náboženská společenství bez Krista, protože nemají svátosti ustanovené Kristem, nemají úřad Petra, nemají apoštolskou posloupnost, nemají církevní kontinuitu od apoštolského sboru, nemají tradici jsou to jen následovníci lidí, kdežto Církev je Kristus sám, jak konstatuje sv. Pavel. Ty se dokonce tohoto apoštola dovoláváš. Je lépe poslouchat Boha, než člověka Sk 5, 29. Ale sám to ignoruješ, neboť od Církve=Krista jsi utekl k nějakým sektářským blouznivcům, kteří naopak tvrdí, že je lepší poslouchat člověka, než Boha. Píši to správně? Jistě že ano. Ty jsi sedl na lep hříšnému člověku a zdrhl jsi od Boha, protože Ježíš je Bůh a tento Bůh říká v Písmu pro tebe i pro mě a pro kdo všechny. Kdo vás poslouchá, mě poslouchá, kdo vámi pohrdá, mnou pohrdá a kdo mnou pohrdá, pohrdá tím který mě poslal. Vidíš a rozumíš jaká je rozdíl mezi sektářem a věřícím Církve? Člen Církve poslouchá Magisterium, tedy učení Církve a že toto učení není od lidí víme opět z Písma sv. Toto Magisterium tedy učitelský úřad prezentuje své učení ústy Petra – papežem kdy Petr na Jeruzalémském sněmu jako učení Církve o obřízce konstatuje toto: Rozhodli jsme my a Duch Svatý. Takže snad chápeš a rozumíš na základě zdravého rozumu, co znamená ve společnosti být sektář a co věřící. Takže pokud tvrdíš, že sektáři jsem všichni, tak mluvíš jen o sobě a dalších, kteří ignorují Písmo sv. a jim vzkazuje apoštol sv. Pavel uvěřili jste nadarmo.Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 18. prosinec 2022 @ 07:30:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj STando.

  Psal jsem ti konkrétní věci z mé reality:

  Proč ti to nejde rozumět? 

  Je to na tebe nějak složité?

  Co konkrétně z toho, co píšu, ti nejde rozumět a proč?


  Nejde ti rozumět tomu, že platná římskokatolická svátost nejde zneplatnit a takový nesmysl se zneplatněním svátostí by člověka, co zná ŘKC učení nenapadl - na rozdíl od tebe? Tím pádem by nenapadl ani mne?

  Nejde ti rozumět tomu, proč se křesťané dávají pokřtít? Psal jsem ti to mnohokrát, psalo tu mnoho lidí svědectví, proč se dali pokřtít - nijak to nesouviselo s politím ve svátosti křtu, ani u mne ne.

  ToníkRe: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Neděle, 18. prosinec 2022 @ 08:43:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vzkaz Martinovi


Jelikož máš ty ťulpasi krátkou paměť ,když už jsem ti zdůrazňoval ,aby jsi mě nesrovnával s nějakým wollkem ( vůbec nevím o koho jde ) a HLAVNĚ mě nesrovnávej nyní ani nikdy do budoucna ,s nikým jiným .Je ti to už konečně jasné ? Nebo ne ,skrze tvou povázanost ,tvým "extrovním" náboženstvím? Já osobně jsem se nikdy s nikým nesrovnával a je mě to naopak velmi hnusné ,pokuď tak někdo činí. Vždy píšu a jednám sám za sebe ,proto jsem to dal vždy znát i v tzv světské sféře ale i v sféře křesťanskè. Tudíž Martino ,tvé výlevy jsou tzv "mimo mísu " ,a jen ukazuješ jak jsi na tom obecně. Navíc to ,že bych se měl držet nějak Myslivce ( nebo koholiv jiného)? Jako proč ? Já se zde z lidí nedržím nikoho ! To ti nedošlo ? Jednám vždy jen za sebe . Dojde ti to někdy ,nebo jsi už natolik oblblý tvou religií ,jakoby "spásonosnou"? Víš co ve skutečnosti jsi ? Jsi jen oblblý extrémista ,a v jednom světském filmu to bylo blízko tomu - náboženské ťululum. To je celé . Mnozí jiní katolíci by ti řekli svoje . A proč to vím ? Protože je znám. A někteří katolíci ani nevěří tomu ,že je ŘKC ,nějaká extra významná ,nebo dokonce tzv "jediná pravá" ,křesťanská církev . Mnozí katolíci ,tu vaši ŘKC ,berou jako jednu z více kresťanských církví a necití vůbec pnutí ,ji nějak vyvyšovat . To dělají jen někteří extrémisti ,podobní tobě. Takže ocenil bych ,nicku Martino ,kdyby jsi mě do budoucna ,s nikým nesrovnával a aby jsi o mě nekecal ,že jsem prý někoho tzv "učedník" . Pokud to děláš a budeš dělat záměrně dál,tak jsi v tom případě blb dále ty a exponovaný. Ponjal? Dumaju čto da. Uvidí se ,jak se to v tobě pomele dál,všechno to vnitřní pnutí . Nebo jsi opět jen dokázal primitivní provokaci ? Vždyť máš také určité vzdělání chlape ,musíš přece už jinak ,dokážeš to?
Cizinec je vážně sluha Satana (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 22. prosinec 2022 @ 17:18:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec

  Rozdíl oproti původnímu chápání je popsaný například v tomto článku. Je tam popsaný i rozdíl praxe svátosti křtu proti křtu v Církvi.martinoTak už víme odkud Cizinec čerpá ty své ptákoviny o svátosti křtu. Pro nás katolíky je závazné učení apoštolu vyjádřené a sepsané v Didache známé jako UČENÍ PÁNA, HLÁSANÉ NARODŮM DVANÁCTI APOŠTOLY a zde v nejstarším dokumentu Církve, apoštolové zanechávají toto platné poučení ohledně svátosti křtu. Co se týče křtu, křtěte takto: Po výše uvedeném poučení křtěte ponořením do pramenité vody ve jménu Otce i Syna i Ducha Svatého. 2. Nemáš-li pramenitou, pokřti jinou. Nemohl-li bys studenou, užij teplé. 3. Nemáš-li ani studené, vlij třikrát vodu na hlavu ve jménu Otce i Ducha Svatého. Je to nejstarší svědectví, jakým způsobem se udílel křest v době apoštolů.  
Pokud jde o názor Cizince:


Svátost křtu poléváním a opuštění praxe křtu se datuje někdy do 13., 14. století. Svátosti obecně v té podobě, jak v ŘKC jsou, se vyvinuly někdy v té době, možná o nějaké století dříve, spolu s očistcem, odpustky a dalšími specialitami, které vznikly po odštěpení ŘKC od Církve, které proběhlo v průběhu 9-11 století. Toto jsou jen alibistické pohádky, které nemají žádný podklad. Církev podle potřeby a přání věřícího měla od apoštolů pravomoc udělovat svátost křtu trojím platným způsobem, jak je popsán v Didaché a neexistuje žádný církevní dokument, který by učení apoštolů měnil nebo zakazoval.

  To, že Církev křtila již v době apoštolské poléváním vodou je součástí nejen Didache, včetně Písma. Viz. apoštol sv. Pavel. Křest Lýdie a její rodiny. 2. Uvěznění Pavla i Sily po exorcismu vykonaném u jisté služky, kterou její páni vykořisťovali. 3. Konverze a křest žalářníka a jeho rodiny.


Co se stalo? Pavel a Sila se dostanou do vězení, kde dojde k nečekané události.  Během modlitby nastane zemětřesení, takže se zachvějí základy žaláře, rozevřou se dveře a spadnou jejich okovy Sk 16,25-26.


Žalářník, který se domnívá, že vězňové uprchli, chce spáchat sebevraždu, protože žalářníci tehdy za útěk vězňů platili svým životem, ale Pavel na něho mocně zavolá: Nedělej si nic zlého! Vždyť jsme všichni tady! Sk 16,27-28. Na to se žalářník zeptá: Co mám dělat, abych došel spásy? Uvěř v Pána Ježíše, a dojdeš spásy ty i celý tvůj dům. V té chvíli nastává změna: uprostřed noci uslyší žalářník spolu se svojí rodinou Pánovo Slovo, bere apoštoly k sobě domů, vymývá jim rány – protože byli také bičováni – a spolu se svými blízkými přijme křest. Potom jásal nad tím, že on i celý jeho dům uvěřil v Boha, prostřel stůl a uvede Pavla a Silu do svého bytu, aby u něho zůstali.


V Raveně máme ze 4. století překrásnou mozaiku křtu Krista přesně tak jak je na některých malbách v římských katakombách, kdy Jan polévá nádobou hlavu Krista stojícího po kolena v Jordáně nádobou připomínající velkou škebli. V Miláně máme z 5 století křest sv. Augustina. Se svobodou Církve byly stavěny chrámy včetně baptisteria což byla velká křtitelnice. Krásně to vidíme u zachované křtitelnice v Římě u baziliky San Giovanni in Laterano. Jedná se o kruhovou křtitelnici po kolena naplněnou vodou kde byl vstup do vody, uprostřed stál biskup nebo kněz a křtil jednotlivé příchozí a oni pak výstupem odcházeli. Křtil přesně tak jak je na mozaice v Raveně, tedy ten kdo křtil nabíral vodu do nádoby a poléval katechumena na hlavě. Bylo to velmi praktické, protože se s rozmachem křesťanství křtili ne stovky, ale až tisíce lidí. V té době se křtilo jen o velikonocích a ne jako dnes kdykoliv během roku, mimo dobu postní, kdy Církev v očekávání Velké noci nekřtí. Že Církev křtila i děti máme doložené z druhého století, i následně. Ale je zbytečné o tom diskutovat, když to máme naservírované přímo v Písmu:


„Petr jim odpověděl: „Obraťte se a každý z vás, ať přijme křest ve jménu Ježíše Krista na odpuštění svých hříchů, a dostanete dar Ducha svatého. Neboť to zaslíbení platí vám a vašim dětem i všem daleko široko, které si povolá Pán, náš Bůh. A ještě mnoha jinými slovy je Petr zapřísahal a napomínal: Zachraňte se z tohoto zvráceného pokolení!“ Viz. Sk.


 Nikdy v dějinách to nebylo předmětem rozporu. To přišlo na přetřes až se vznikem protestantismu. Oni rozvrtali a rozvrátili vše, ke své vlastní škodě. Jinak v Evropě se postupně od 7 století již baptisteria nestavěla neboť křesťané byli pokřtěni jako děti a tak se od 12 století objevují první křtitelnice používané pro děti.


To co zde opět a stále Cizinec a Myslivec roztáčejí je projevem odporu vůči Bohu. Veřejně popírají Písmo a vůli Boží a vymýšlí jak učení Boha zpochybnit a zničit. Jsou horší než pohané a o že Církev nyní za pár hodin bude slavit narození Spasitele nic nevědí. Dobu Adventní neznají natož aby ji jako katolíci prožívali, jen sem smrad Satana denně přinášejí.Re: Střípky katolické... (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 25. prosinec 2022 @ 20:45:50 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jsme zde svědky jak nick Danny42 bojuje o to, aby mu nějaká autorita "posvětila", že křtem přijatým v ŘKC není katolíkem, pokud o tom sám následně v budoucnu rozhodne. Narazil jsem na tento poučný příběh pro všechny zvláště pro nick Danny42. Snad vás katolíky to povzbudí, jaké milosti se vím dostalo přijetím svátosti v ŘKC.


Byl jsem v dětství pokřtěn v katolické církvi, ale nebyl jsem ve víře vychováván a nebyl jsem věřící. Mí rodiče byli humanisticky orientovaní, měli velké výhrady proti komunismu, ale – v té době – jen velmi malou náklonnost ke křesťanství. U mne se během dospívání vyvinul dokonce cílevědomý odpor ke křesťanské víře, kterou jsem svým přátelům aktivně rozmlouval. Vzpomínám si na vášnivé debaty, vášnivé především z mé strany, ve kterých jsem argumentoval fyzikou, biologií i tím, co jsem tehdy považoval za zdravý rozum. Kupodivu jsem však většinou nakonec byl zahnán do kouta spíše já, než mí přátelé...

Bylo mi dvacet jedna let, když mi dal Bůh poznat, že existuje. Vzpomínám si, že jsem tehdy přečetl čtyři evangelia během jedné noci. Za jeden večer jsem se stal teistou, za jednu noc křesťanem, ale.... nevěděl jsem, zda mám být katolíkem, nebo se přidržet jiného církevního společenství. Stal jsem se katolíkem v okamžiku obrácení? Nebo až tehdy, kdy jsem se definitivně rozhodl, že přestanu uvažovat o jiných cestách? Nebo snad už dřív? Vždyť jsem byl pokřtěn jako malé dítě! Přátelé z protestantských církví mi většinou radili, abych se nechal pokřtít znovu. Ale já jsem necítil svůj dětský křest jako něco, co by se mě netýkalo. Víte, jeden z téměř prvních impulsů po mém obrácení byla vděčnost za můj křest. Prostě jsem za to musel Bohu děkovat. Ano, trvalo jednadvacet let, než jsem svůj křest přijal a ještě ani dnes nemohu říci, že bych mu dorostl, ale vím, že celou tu dobu jsem byl v Boží náruči.

Při křtu jsme dostal jméno biblického krále Davida. Po svém obrácení jsem se velice sblížil s touto postavou, tak lidskou a často slabou, často svrženou do prachu... ale vždy opět povstávající. David jasně cítil, že je vyvolený, předurčený k nějakému úkolu. V jednom žalmu, který možná napsal sám král David, se zpívá:

„Ty jsi přece má naděje, Panovníku Hospodine,
v tebe už od mládí doufám.
Na tebe jsem odkázán už ze života matky,
oddělil sis mě v matčině nitru,
chvalozpěv můj o tobě bude znít stále.“

Stránka vygenerována za: 3.27 sekundy