Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 304, komentářů celkem: 430847, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 116 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117089457
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Za demokracie a kapitalismu je méně věřících než za socialismu
Vloženo Středa, 21. červen 2023 @ 11:11:29 CEST Vložil: Tomas

Společnost poslal Syntezator

 Za bývalého režimu bylo více pobožných. Nejvíce ateistů přibylo za demokracie a kapitalismu.  A Češi znovu vedou, říká průzkum. Není tedy pravda, že by za komunistů bylo nejvíce ateismu ve společnosti. Je ho až za kapitalistů. Můžeme zkoumat, proč tomu tak je. Zda je to dáno konzumem, možností zábavy, rozvojem vědy, která vytěsňuje náboženství nebo pozorováním věřících. 

"Za demokracie a kapitalismu je méně věřících než za socialismu" | Přihlásit/Vytvořit účet | 68 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Za demokracie a kapitalismu je méně věřících než za socialismu (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 21. červen 2023 @ 13:54:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Super rychlost, s jakou to dneska otiskli. To byla jedna pověra, kterou někteří věřící šíří, že totiž za komunistů byla společnost více ateistická. Nebyla. Ta dnešní je více ateistická, viz odkazy v článku. A ještě je tu jedna pověra, kterou někteří věřící šíří - že odchod od náboženské víry vede k bezzákonnosti. Není tomu tak. Stačí se podívat na mapu kriminality v Evropě. Ateistické Česko má nižší kriminalitu než pobožné Polsko nebo pobožné Turecko. Re: Za demokracie a kapitalismu je méně věřících než za socialismu (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 21. červen 2023 @ 16:07:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A ani se nedivím. Dědicové Husa, Komenského, Chelčického a kdejakého náboženského snílka nemůže být situace růžová. Jinak já to vidím jinak. Ta většina za totality byla projevem legálního odporu. Mnoho intelektiálů z řad studentů konvertovalo k Církvi a žili a měli pocit, že patří k "odboji". Oni se pak po roce 1989 začali připravovat na svůj nový život v umělecké, vědecké atd. kariéře a nepotřebovali již chodit na mše a tajné schůzky, tkz. rodinné semináře což se např. v telefonu svolávalo dáme kafe ve Slavii, ale tam se nešlo a již se z posledního sezení vědělo u koho se sejdeme  příště. To vše padlo se svobodou, politické a osobní zájmy to vše vytlačilo zájem duchovní a náboženský, ze života mnohých. Tam kde to nebylo jen pod vedením duchovního, tedy většinou tajně vysvěceného kněze tam to brzo padlo. Tam kde to vedli zástupci tajných řeholních společenství tak to již mělo hloubku takovou, že se jednalo ve skutečnosti o podzemní teologické fakulty, kde byli připravováni kandidáty na laické jáhenství nebo na řádové kněžství a nám to vydrželo až do dnešních dnů. Nikdo neodpadl od víry a všichni jsem stále praktikující katolíci. Lidé kteří takovou duchovní formací neprošli pak když přišly zkoušky tak místo aby se osvědčili ve víře, tak zkrachovali a za velkého rámusu Církev=Krista opustili. Sice si našli jiného "Krista" ale to není ten z Evangelia. Tito odpadlíci a zkrachovalí křesťané pak jen zase vychovají další zkrachovalé imitace nebo dokonce ateisty. Podtrženo sečteno proto je nás dnes dnes nejméně v Evropě i na světě pokd jde o celkový počet obavytel. Jinak podle poslední ročenky má ŘKC cca. 1 miliardu 375 milinů členů. Evropa žijící konzumem má stále klesající počet naopak Asie a Afrika stále větší narůstající počet každý rok v desítkách procent. Jinak ten počet o poklesu věřících ŘKC nelze prát jako přesný. Řada věřících nechce státu dávat tyto informace a kolonku při sčítání obyvatel ignoruje. Proč tak činí? Mají se státem negativní zkušenosti zvláště když dochází ke změně režimu. Vypovídat o tom mohopu jak židé tak katolíci. Právě v roce 1939 na tyto státem sbírané informace doplatili židovští spoluobčané, neboť gestapo již 15.března mělo všechny seznamy v rukou. ŘKC má na základě vlastního sčítání při nedělních bohoslužbách zjištěno, že praktikujících katolíků je cca. 7%. To jsou ti katolíci, co se pravidelně účastní na životě Církve. Ne tedy pokřtění jako brusle, Cizinec a Myslivec. Ale skuteční katolíci, jinak matrikově pokřtěných je v ČR cca. 70% obyvatel. Re: Za demokracie a kapitalismu je méně věřících než za socialismu (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 22. červen 2023 @ 08:55:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zamysleli jste se někdy nad tím, co je na západní kultuře špatně?

Často se hovoří o poklidném neproduktivním nebo zhýralém, marnotratném a nezřízeném životě, který vedou mnozí dědicové bohatých a mocných.
Nedostatek ctižádosti nebo zkaženost nejsou neměnné nebo nevyhnutelné vlastnosti, ale bývají běžné.
K "úpadku směrem k průměru" dochází obzvláště u těch, kdo jsou od silné osobnosti, jež založila danou dynastii, vzdáleni dvě či více generací...

Ne všichni na Západě se dostávají do takového úpadku, ale většina ano.
Neschopnost mluvit srozumitelně, potřeba skrývat tvrdou realitu za měkoučké nepravdy a eufenismy. To vše proto, že jsme se rozhodli užívat si pohodlí a žít z bohatství, které vyprodukovali naši předkové.


Zdá se, že není úniku před touto pravdou:

"Těžké časy vytvářejí silné muže, silní muži vytvářejí dobré časy, dobré časy vytvářejí slabé muže a slabí muži vytvářejí těžké časy."Re: Za demokracie a kapitalismu je méně věřících než za socialismu (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 22. červen 2023 @ 09:50:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  No, říkat té letité manipulativní vládě německých a francouzských korporací po Bamberku, která si z ČR udělala montovnu s levnou pracovní silou, "demokracie", to je odvaha. 

  K tématu: Je více ateistů. jestli si nějací pobožní mysleli, že ne, tak si to popletli. Jen už ateisté nemají úplně totalitní moc, jako měli v letech 1945-1990, kdy jsme vládu ateistů zažili na vlastní kůži, zažili jsme tak, co jsou ateisté zač, mohli poznávat, co tak ateisti umí.

  Ateistů je více nejen tady, ale na dalších místech Evropy. 

Zároveň podstatným způsobem roste spotřeba antidepresiv, je násobně depresí. Zvláště u mládeže a dokonce dětí. Té nové, více ateistické. Odborníci mluví o epidemii sebepoškozování, pokusů o sebevraždu. Evropanům také klesá IQ, a to celkem výrazně. Klesá svoboda na internetu, prudce roste cenzura, ...

  Ale s ateismem to určitě vůbec, ale vůbec nesouvisí.  ;-) I když ... kdo zažil vládu a projevy ateistů u moci na vlastní kůži, tak ten si o tom bude myslet svoje.


Dokonce ani na GS nejde dát odkaz, který obsahuje slovo "svoboda", jak ta nesvoboda roste. Tak alespoň takto:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Trikrat-vic-depresi-Rust-sebevrazd-mladeze-Docentka-Janackova-o-Cesku-pod-povrchem-735987
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/deti-skolstvi-wellbeing-deprese-bezpeci-znamky-krize-psychika.A221114_180939_domaci_mejt
https://www.osel.cz/6920-iq-evropanum-klesa-dlouhodobe.html
https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/technologie/svoboda-internetu-zprava-freedom-house_2210241258_zuj

  Hezký den

  CizinecNEBETYČNÁ PITOMOST (Skóre: 1)
Vložil: redifon v Čtvrtek, 22. červen 2023 @ 20:12:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Počty hlásících se k víře v ČR klesají  - i grafem"

"Vývoj struktury obyvatelstva podle náboženské víry od roku 1991 vykazoval trvalý pokles podílu věřících osob. Během dvaceti let se jejich počet snížil na polovinu" 

"Další graf, který ukazuje, jak klesá počet pobožných a přibýbá ateistů za kapitalismu"

Toto vše je nebetyčná pitomost, protože ten, kdo se označí za věřícího, nemusí jím nutně být. 
Ze své zkušenosti mohu říci, že i ve velkých sborech je skutečných věřících jen pár. 

Podobně i Písmo:

Matouš 7, 14 [www.biblenet.cz]  Těsná je brána a úzká cesta, která vede k životu, a málokdo ji nalézá.

Ti skutečně věřící jsou statisticky nevýznamnou skupinkou, která se (pokud mohu pozorovat) vzhledem ke katastrofám, do nichž se svět řítí, může dokonce i početně zvětšovat.
rdfStránka vygenerována za: 0.53 sekundy