Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zbyšek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 246, komentářů celkem: 430647, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 112 návštěvník(ů)
a 6 uživatel(ů) online:

JirkaB
cizinec
milan333
rosmano
oko
mikim

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117059486
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky
Vloženo Středa, 05. červenec 2023 @ 09:46:54 CEST Vložil: Tomas

Kázání poslal brusle7

Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky
Opakovaně na GS narážíme v diskusích na nedorozumění ohledně odpuštění především z důvodu, že slovo odpuštění zahrnuje více pojmů a druhů (kdo, komu, jak, kdy, podmínky).

Určitě by bylo lepší, kdyby vysvětlující článek napsal někdo v tomto tématu povolanější (např. Willy nebo Cizinec), přesto se vzhledem k předchozím diskusí s mnoha otazníky do tohoto tématu pouštím já  - na základě nepochopení pojmu odpuštění a nutného vymezení více různých pojmů odpuštění , aby šlo dále diskutovat o jednotlivých pojmech odděleně a nevznikala další nedorozumění (minulé diskuse byly často v promíchání jablka, hrušky, švestky, třešně  apod., kdy jsme často  každý vnímali odpuštění jinak z hlediska pojmu a druhu odpuštění).1/ Odpuštění Bohem nám lidem (jablka) - základní diskutované téma:
Kdo: Bůh / Ježíš
Komu: lidem, hříšníkům
Jak: láskou, smazáním vin
Kdy: Ježíš na Kříži + průběžně dodnes (?)
Podmínky odpuštění: Nejvíce podmínek k odpuštění v diskusích mají římskokatolíci, žádné podmínky nevidí  znovuzrození mimo ŘKC, já jako Boží podmínku neurčitě a intuitivně vnímám ve svědomí tuto jedinou - a to v Božím požadavku "Jdi a už nehřeš"  - tj. že Bůh chce, aby zlo v okamžiku jeho odpouštění již netrvalo, bylo smazáno2/ Naše odpouštění lidem (hrušky):
Kdo: Já - my lidé
Komu: lidem - bližním
Jak: láskou, smírem, smazáním vin
Kdy: průběžně celý život
Podmínky odpouštění: Zde se naopak římskokatolíci a znovuzrození mimo ŘKC (pro mne paradoxně) shodují a nemají žádné podmínky - a já osobně mám o této shodě ve svědomí pochybnost a vnímám tak jako v bodu 1 u Boha  stejnou podmínku, že nelze odpustit zlo, které stále trvá - protože nemůže být smazáno, pokud trvá3a/  Přijímání odpuštění od Boha námi lidmi  (švestky)
projevy radosti, vděku, štěstí, svobody, osvobození, nový začátek

3b/ - nepřijímání tohoto odpuštění (nezralé švestky)?4a/ Přijímání odpuštění od druhých námi lidmi (třešně):
úleva a radost z nápravy vztahů, nový začátek

4b/ - nepřijímání tohoto odpuštění (nezralé třešně)?
A nyní můžeme začít diskusi o odpuštění znovu, za sebe prosím ideálně s dosazováním konkrétních názvů, o jakém (druhu či pojmu) odpuštění diskutujeme. Navazuji tím na mnoho předchozích diskusí na GS na téma odpuštění a mnohá vzniklá nedorozumění. 
Předem díky!
Těším se na upřesňující diskusi.

Brusle7

"Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky" | Přihlásit/Vytvořit účet | 436 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Středa, 05. červenec 2023 @ 10:22:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


K tématu 1/ (jablka) doplňuji překvapivou shodu Brusle7 s JirkouB v uvedené citaci - ad Odpuštění Bohem nám (jinak neshoda s Cizincem, Willym i Okem, diskutovaná v předchozím článku Brusle7 - Wikipedie - 7 hlavních hříchů - návaznost) zde... 
Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Středa, 05. červenec 2023 @ 10:36:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pojmy sem , pojmy tam, důležité je v praxi umět odpustit. Vzpomínám na to, co vypravovala babička manželky. Před válkou na vojně  došlo k úrazu, kdy český chlapec nechtíc zacházel se zbraní neopatrně a smrtelně zranil vojáka německé národnosti. Ta německá matka měla důvod k nenávisti, ale ona šla na soud a prosila, aby českého kluka osvobodili, že nechce, aby byla nešťastná další matka. Tomu českému klukovi odpustila. Bohužel v červnu 45 tuto paní vezli na vozíčku s rodinou, když je národní gardisté vyháněli do Německa. A oni nic zlého neudělali, jen byli Němci a děti musely do války. Já bych do toho vůbec nepletl náboženství. Někdy ti pobožní jsou v odpuštění horší než nevěřící. To je vidět na lidovcích, kteří se spojí třeba s ďáblem, jen když budou dál nenávidět.
A v práci, co jsem měl věřící, ufňukaní kvůli maličkostem. Nedokázali odpustit či se dívat s nadhledem i na maličkosti. Odpuštění je někdy moc těžké  a jizva se pomalu hojí.Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator (Pobožní jsou nenapravitelní utopisti, fantastové ) v Středa, 05. červenec 2023 @ 10:58:39 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Napiš článek, jak jsi odpustila katolíkům, co ti tam u vás sebrali oprávnění vyučovat náboženství. Bible sice ženám nedovoluje vyučovat, ale když tedy chceš vyučovat zdejší muže navzdory příkazu apoštola Pavla:
  • 1Tm 2:11-12 Žena ať přijímá poučení mlčky s veškerou podřízeností. Učit ženě nedovoluji. Žena nemá mít moc nad mužem, nýbrž má se nechat vést.

  • 1Tm 2:13-14 Vždyť první byl stvořen Adam a pak Eva. A nebyl to také Adam, kdo byl oklamán, ale žena byla oklamána a dopustila se přestoupení.

  • Ef 5:21-27 V poddanosti Kristu se podřizujte jedni druhým: ženy svým mužům jako Pánu, protože muž je hlavou ženy, jako Kristus je hlavou církve, těla, které spasil. Ale jako církev je podřízena Kristu, tak ženy mají být ve všem podřízeny svým mužům.

  • kOR 11:9 Muž přece nebyl stvořen pro ženu, ale žena pro muže.
tak bys měla v prvé řadě jít vlastním příkladem. Jak chceš poučovat o odpouštění, když tedy jednak nemáš oprávnění k vyučování a jednak jsi ty sama kvůli vlastnímu neodpuštění a mstě tady napsala si padesát článků proti katolíkům? Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 05. červenec 2023 @ 11:21:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Článek je ukázka zkrachovaného víry, kdy autorka neví která bije a ve svém zoufalkství odkazuje na "lepší" pohádkáře než je ona, tedy na Cizince, který zde glorifikoval muže žijící v bigamii jako hrdiny a cizoložníky co utíkají od rodiny a uzavírají další sňatky se svou souložnicí označuje za přední muže nějaké křesťanské sekty. A dále nám servíruje Williho, kterého povýšila na proroka, který má zkušenosti s mnoha manželstvími, odmítání jeho dětí s ním sdílet život v jedné rodině. Článek považuji za drzost vkládat ho na GS jako výkladní skříň ekumeny. Tento blábol z dílny Satanova doupětě je neskutečný a nedůstojný blábol o třešních, švestkách apd. což vážně zařazuje autorku do společenství blouznivců ze Satanova společenství. Takové žvásty samozřejmě nezachrání ani náboženští blouznivci Cizinec a Willy. Co může vypadnout ze dvou náboženských pomatenců a magorů, to si umí každý představit. Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Středa, 05. červenec 2023 @ 23:58:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zásadní je, jak mi odpustí Bůh
Bůh mi  otevírá cestu do nebeRe: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Čtvrtek, 06. červenec 2023 @ 08:13:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nevím, jestli bych nepřijetí odpuštění nazval jen nezralostí.
Pokud nepřijmu Boží odpuštění, tak to osobně vidím jako vážný hřích, je to odpověď Bohu na Jeho lásku. Je to kategorická odpověď NE, na nabídku života, je to ano pro pokračování ve smrti.

Při nepřijetí odpuštění od druhých lidí, je to asi podobné. Pokud já se proviním, někdo mi odpustí, tak to není nezralé ovoce, ale je to úplně jiné ovoce, svár, prchlivost, pýcha, nadřazenost...


Pak by se dalo ještě mluvit o dalších případech, kdy se vůči někomu proviním, činím pokání, prosím za odpuštění a není mi odpuštěno.  Opět mohou být oba směry provinil se Bůh nebo člověk. provinil se Bůh zní hodně divně, ale často naše ublížení je jen v naší hlavě. Bůh mi ve skutečnosti neublížil, ale já žiju křivdu od Boha. 
Věřím, že pokud člověk činí pokání, omlouvá se za skutečnou či domnělou křivdu, tak musím odpustit. Pokud neodpustím, jsem jako ten větší dlužník, případně mi ani Bůh neodpustí, protože podmínka z modlitby Páně pro odpuštění mně Bohem je mé odpuštění druhým.
Z modlitby Páně plyne, že bych měl odpustit i když protistrana nečiní pokání. Bůh máme také odpustil, když jsme byli ještě ve svých hříších. Toto moje odpuštění nekajícníkovi "je pro mne", pokud dál trvá v hříchu, nečiní pokání, tak on užitek z odpuštění nevezme, ba naopak, věřím, že mu to před Bohem přitíží. Protože odpustit hříšníkovi před pokáním je zjevení evangelia, je to zvěstování evangelia a pokud někdo pokračuje v hříchu po odpuštění, tak mu odpuštění bude žalobcem.  Bude mu k obžalobě nikoliv ke spasení. Re: Odpuštění - cíl diskuse - vytvoření syntézy u tématu (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Čtvrtek, 06. červenec 2023 @ 09:00:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

Ještě doplňuji k tématu a k cíli článku:

Cílem tohoto článku je (pokud má být diskuse pro mne užitečná) udělat SYNTÉZU v tomto velmi širokém tématu odpuštění -  tj. přehled, tabulku, rozdělení a vymezení pojmů - souhrnný výklad k tématu. 

Zatím jsme se hodně zabývali analýzou různých odpuštění - ale pro mne to bylo zpravidla zcela nepřehledně, chaotické, v míchání různých pojmů  a druhů odpuštění (takže u mne téma  dlouhodobě nepochopeno, až  postupně se dobíráme k vymezení pojmů)  - takže znovu upřesňuji, co osobně k tématu mne  zajímá více a co méně.

Doufám, že tuto přehlednou tabulku k tématu ODPUŠTÉNÍ zde na GS společně vytvoříme - pro mne i pro další čtenáře GS - základní přehled - a předem moc díky všem, kdo přiloží ruku k tomuto společnému a  užitečnému dílu! Předpokládám, že ostatní rozvinete či přidáte další body - za mne je to jen nástřel - necítím se k tomuto tématu kompetentní - ale hledám ten přehled - syntézu, shrnutí - proto dávám téma "do placu" k dotvoření námi všemi s Kristem uprostřed  -  díky!!!

Brusle7Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 06. červenec 2023 @ 11:05:33 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj.

  Co se týče "členění odpuštění", tak by se dalo členit asi takto:

  1. Odpuštění křivdy/hříchu/zla - to je asi úplně základní odpuštění, o kterém lidi mluví. Když zloděj vykrade byt a majitel mu odpustí, nedrží si ublížení v srdci. Když tě v sektě poškodí, pomluví, a ty jim odpustíš.

  2. Odpuštění trestu - když zloděj někoho vykrade, když násilník někoho zavraždí, ze zákona má trest. Za určitých podmínek (změna života + rozumný soudce, těžká životní situace + milost) může být trest odpuštěný. To se třeba stalo Marcelovi, jehož příběh jsem tu psal, když ho za pokus o vraždu provedený v podmínce soudce nezavřel a pustil ho. Tomu se říká milost.

  3. Odpuštění dluhu - když někdo půjčí někomu peníze a dotyčný je nesplácí/nemůže splácet, může dotyčný odpustit ten dluh. Když dodá někdo někomu službu/zboží a ten nezaplatí. Když člověk zaplatí firmě a ta neodvede práci. V Zákoně na to bylo přímo podrobné ustanovení.

  Možná by se našlo ještě něco dalšího, jak a k čemu by se vztahoval odpuštění.

  Co se týče podmínek, tak všechny tři mohou a nemusí být bez podmínek, záleží na tom, kdo odpouští a proč - třeba prezident může odpustit soud i trest jen proto, že si řekne.   K 1. a Bohu jsme si psali - Bůh si v nebi nedrží hříchy lidí, aby si tam měl křivdy a hříchy. Není to jeho charakter, že by se tem trápil tím, kdo mu kde na zemi ublížil. Nebo ti, co tam jsou s ním.

  Ke 2. - Ježíš na sebe vzal trest hříchu. To je Izaijáš 53, úplně nejzákladovější zvěst evangelia, že Ježíš nesl trest za náš hřích.


  Pak už mimo členění, je důležité, že odpuštění má dvě "strany" - stranu, která odpustila a stranu, která odpuštění přijme. Ale k tomu už je v diskuzi dost příspěvků.

  ToníkRe: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pátek, 07. červenec 2023 @ 23:10:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jak zde pozoruji tu diskuzi ,mezi křesťany ,a nábožensky založenými lidmi ,i ohledně toho odpuštění ,ale i jiné diskuze ,tak stále vidím tu klasiku . Nábožný člověk ,s celým svým systémem příkladne zpovědí a podpůrným dalším  učením ,co byl od mládí vyučován , tak často bere i ty texty biblické o odpuštění ,zcela jinak ,než kresťané .Mnohdy je tedy ta diskuze potom již prázdná ,bez výsledku. Nábožensky založený , neumí a ani nechce přijmout ,jiný výklad než zná ,a tak se tyto diskuze mohou vést roky ,ovšem bez výsledku . Již jsem to zde psal jinde . Za mnohými nábozenskymi systémy ,které se třeba  navenek tváří , i jako křesťanské ,stojí v pozadí silné duchovní bytosti ,velmi zkušené za staletí a staletí ,a zkušené tím ,že umí vytvořit jakoby "jediné pravé" učení , "jediné pravé" výklady biblické ,a tzv "jedině pravé Boží společnosti - církve - komunity .A mohou to být i velmi staré komunity . Tyto vlivy dokáží tak silně nábožensky ,i od útlého mládí ,zdemolovat člověka , skrze působení fake učení ,fake tradic ,atd . Zde na tomto webu je to u některých také znát.  Ale i z tohoto sevření je východisko . Je to vcelku jasné . Záleží na ochotě ,odhození nekterých svazujících pout ,atd.Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: martino v Sobota, 08. červenec 2023 @ 13:45:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
A opět tu máme ukázku dvou trotlů ze Satanova doupěte, kteří toužili se vzájemně sdílet a křesťansky obohacovat a stále a stále se zde předvádějí jako dva komedianti, myslím nábožensky nevzdělaná a duchovně rozvrácená brusle, stejně tak s magorským myšlením Ciznec. brusle nám nemá co sdělit, jen to, že bezvadně umí pomlouvat a dehonestovat papeže a ŘKC a Cizinec žemá slabost pro muže praktikující bigamii nebo muže co mají konkubíny-spuložnice a s nimi utíkají od rodin a uzavírají další světská manželství a obhajobou před Bohem jim má asi být skutečnost, že se jednalo o předního muže nějaké sekty, jako-by to byla nějaká polehčující okolnost hřešit stavem trvalého cizoložství. No a tito dva borci se již několik dnů snad týdnů zde vzájemně dohadují co je odpuštění a brusle píše a píše a vkládá a vkládá nové komentáře, aby všechny utvrdila, že slouží Satanu a jeho padlým andělům. Toto prostě na GS, které se presentuje jako "zrcadlo ekumeny" nepatří, neboť náboženští trotlové do rozumové diskuse nepatří a proto si vytrucovali svůj ohavný doměček, pracovně výstižně mnou nazývaný Satanovo doupě. brusle, Cizinče ty vaše hrušky, jablka, švěstky a třešně svědčí o vašem náboženském idiotství a je dobře, že jste vypadli z Církve, protože vaše duchovní hniloba by nakazila a následně rozložilá podobné blbouny jako jste vy, a dnes aspoň mají naději, že si to v čase v hlavě uspořádali, aniž byste jim tam cpali ty vaše sračky od Satana. Zde nikoho nezajímáte a jen stejně nábožensky zaostalí jako jste vy by mohl s vámi diskutovat, protože vy patříte Satanu a ten vás již nepustí. Apage Satanos!Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Úterý, 11. červenec 2023 @ 08:14:31 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle - bruslička

Brusličko , ty jsi obdržela nějaké zjevení z Boží strany ,ohledně toho ,že Willy má sloužit v Církvi , darem prorokování ?Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: lewis v Úterý, 01. srpen 2023 @ 07:49:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle: citace
…..A já se znovu ptám jinak: A Bůh to zjišťuje než odpustí nám, zda jsme my odpustili? Odpouští  jen když my odpouštíme, nebo když my neodpouštíme tak Bůh neodpustí?
….."uvažování světa bez Boha jsou podmínky" - a takto já paradoxně vnímám celou Bibli a Ježíše - který sděluje lidem podmínky šťastného života s Ním a  budoucího "nebeského království"
…..Doufám, že tuto přehlednou tabulku k tématu ODPUŠTÉNÍ zde na GS společně vytvoříme - pro mne i pro další čtenáře GS - základní přehled - a předem moc díky všem, kdo přiloží ruku k tomuto společnému a  užitečnému dílu! Předpokládám, že ostatní rozvinete či přidáte další body - za mne je to jen nástřel - necítím se k tomuto tématu kompetentní - ale hledám ten přehled - syntézu, shrnutí - proto dávám téma "do placu" k dotvoření námi všemi s Kristem uprostřed  -  díky!!!


Dnes ráno jsem četl v Efezským 4:
 Naléhavě vás proto v Pánu vyzývám, abyste už nežili jako pohané podle svých marných myšlenek. …………………..

Tomu jste se však od Krista nenaučili! Poněvadž jste ho uslyšeli a poznali pravdu, která je v Ježíši, odhoďte už svůj dřívější způsob života i to staré já, které je zkažené a plné klamných tužeb. Obnovujte ducha své mysli a oblékněte se do nového člověka stvořeného k Božímu obrazu, plného spravedlnosti, svatosti a pravdy.………………………Nedávejte místo ďáblu……

Buďte k sobě navzájem laskaví a milosrdní. Odpouštějte si navzájem, tak jako Bůh v Kristu odpustil vám.


Vidíš ten rozdíl mezi textem Písma a textem svým? Text Písma je plný Života, Moci a Lásky. A k tomu si povolána: odhodit starého člověka, staré já, které je zkažené a plné klamných tužeb. Naopak to, co píšeš, dosvědčuje, jak se tvé staré JÁ snaží zamaskovat, aby nebylo rozpoznáno a vyvrženo ven. Sestřičko moje, nebraň tomu.
Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: lewis v Úterý, 01. srpen 2023 @ 07:49:27 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Brusle: citace
…..A já se znovu ptám jinak: A Bůh to zjišťuje než odpustí nám, zda jsme my odpustili? Odpouští  jen když my odpouštíme, nebo když my neodpouštíme tak Bůh neodpustí?
….."uvažování světa bez Boha jsou podmínky" - a takto já paradoxně vnímám celou Bibli a Ježíše - který sděluje lidem podmínky šťastného života s Ním a  budoucího "nebeského království"
…..Doufám, že tuto přehlednou tabulku k tématu ODPUŠTÉNÍ zde na GS společně vytvoříme - pro mne i pro další čtenáře GS - základní přehled - a předem moc díky všem, kdo přiloží ruku k tomuto společnému a  užitečnému dílu! Předpokládám, že ostatní rozvinete či přidáte další body - za mne je to jen nástřel - necítím se k tomuto tématu kompetentní - ale hledám ten přehled - syntézu, shrnutí - proto dávám téma "do placu" k dotvoření námi všemi s Kristem uprostřed  -  díky!!!


Dnes ráno jsem četl v Efezským 4:
 Naléhavě vás proto v Pánu vyzývám, abyste už nežili jako pohané podle svých marných myšlenek. …………………..

Tomu jste se však od Krista nenaučili! Poněvadž jste ho uslyšeli a poznali pravdu, která je v Ježíši, odhoďte už svůj dřívější způsob života i to staré já, které je zkažené a plné klamných tužeb. Obnovujte ducha své mysli a oblékněte se do nového člověka stvořeného k Božímu obrazu, plného spravedlnosti, svatosti a pravdy.………………………Nedávejte místo ďáblu……

Buďte k sobě navzájem laskaví a milosrdní. Odpouštějte si navzájem, tak jako Bůh v Kristu odpustil vám.


Vidíš ten rozdíl mezi textem Písma a textem svým? Text Písma je plný Života, Moci a Lásky. A k tomu si povolána: odhodit starého člověka, staré já, které je zkažené a plné klamných tužeb. Naopak to, co píšeš, dosvědčuje, jak se tvé staré JÁ snaží zamaskovat, aby nebylo rozpoznáno a vyvrženo ven. Sestřičko moje, nebraň tomu.
Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: lewis v Úterý, 01. srpen 2023 @ 08:21:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Odpouštějte si navzájem, tak jako Bůh v Kristu odpustil vám.

Willy

Honzo, píšeš (kromě jiného): 
Odpustit je někdy velmi nesnadné ... Odpustit tak, jako Bůh odpustil nám, je nemožné.

JirkaB
Ještě bych doplnil, upřesnil.
Odpuštění je proces dvou stran - poskytovatele a příjemce. Aby odpuštění přineslo dokonalý užitek, tak musí být obě strany.

Cizinec 
Svůj život jsme dali Bohu. A v tom životě není varianta "neodpuštění".

Cizinec to podle mého napsal zcela jasně. Protože ten, ve kterém žije Kristus, neodpouští se své moci a svými silami, ale jeho odpuštění vychází, čerpá nebo lépe řečeno má podíl na onom: "jako Bůh v Kristu odpustil nám". Proto když já odpouštím, je vždy poskytovatelem Bůh, a i když sice "odpouštím druhému", jsem zároveň i příjemcem,  protože před Bohem jsme oba dlužníci, ve stejném svrabu se svými nesplatitelnými dluhy.
Re: Odpuštění - druhy, pojmy, kdo, komu, jak, kdy, podmínky (Skóre: 1)
Vložil: lewis v Úterý, 01. srpen 2023 @ 08:21:44 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Odpouštějte si navzájem, tak jako Bůh v Kristu odpustil vám.

Willy

Honzo, píšeš (kromě jiného): 
Odpustit je někdy velmi nesnadné ... Odpustit tak, jako Bůh odpustil nám, je nemožné.

JirkaB
Ještě bych doplnil, upřesnil.
Odpuštění je proces dvou stran - poskytovatele a příjemce. Aby odpuštění přineslo dokonalý užitek, tak musí být obě strany.

Cizinec 
Svůj život jsme dali Bohu. A v tom životě není varianta "neodpuštění".

Cizinec to podle mého napsal zcela jasně. Protože ten, ve kterém žije Kristus, neodpouští se své moci a svými silami, ale jeho odpuštění vychází, čerpá nebo lépe řečeno má podíl na onom: "jako Bůh v Kristu odpustil nám". Proto když já odpouštím, je vždy poskytovatelem Bůh, a i když sice "odpouštím druhému", jsem zároveň i příjemcem,  protože před Bohem jsme oba dlužníci, ve stejném svrabu se svými nesplatitelnými dluhy.
Stránka vygenerována za: 2.66 sekundy