Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Květoslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 318, komentářů celkem: 430068, adminů: 60, uživatelů: 5253  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 556 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
cizinec
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116834464
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Boží milost a křesťanské náboženství v 21.století
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Boží milost a křesťanské náboženství v 21.století

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy vůči Bohu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
daggie



Založen: Mar 29, 2006
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt březen 30, 2006 8:57 am    Předmět: Citovat

Rád bych, aby se tak nějak rozjela diskuze mezi křesťany o Boží milosti a křesťanském náboženství v 21.století. Tím náboženstvím nemyslím nějakou moderní denominační ideologii nebo relikty středověké mystické obřadnosti. Myslím tím naše osobní depresivní představy, kým je dnes Ježíš a je-li možné přijít ruku v ruce k Otci a být šťastný do té doby než přijde. Takto idealisticky a prostě jsem Boží milost já osobně prožil v r.1991 v Olomouci a myslím, že ji takto prožívalo mnoho mých vrstevníků.
Ovšem jen do té doby...(a teď to bude bolet!), než jsem se stal součástí mladé nezávislé charismatické skupiny, která založila svúj vnitřní život na učení Dereka Prince a Kennetha Hagina a následně na show Claudia Freidzona. Během 5 let od ní odpaslo víc lidí, než tam přišlo.Sbor se rozpadl, lidé odešli do okolních církví, pastor odešel do Prahy,1 starší do světa, druhý bojoval o svou víru v tradiční evangelikální církvi (ten byl nejmladší a nejméně zkušený v teologii a taky nejvíc naivní). Díky Boží milosti se však dostal k poznání vlastních chyb, přestal svalovat vinu za svoje problémy na druhé a začal hledat v neustálém pokání východisko z nouze u Pána a v Jeho evangeliu (a v dopisech apoštola Pavla).Tak se začal jeho život měnit a on poznal, že jeho největší hřích proti bodu byla samospravedlnost. Nechtěl si připustit, že by on mohl udělat chybu , když přijal falešný učení, předával ho a když poznal, že je to blbě, tek se chtěl pomstít. Podvědomě se cítil spravedlivý, ale ne hříšný. Čili si vytvořil svoje vlastní náboženství a hledal pro to ospravedlnění v Písmu, eventuelně svoje vlastní pocity vzteku proti evidentní nespravedlnosti v církvi vydával za vedení Ducha. Touhou po probuzení v církvi maskoval svou vnitřní frustraci. I z toho však byl vysvobozen Boží milostí skrze porozumění evangeliu Ježíše Krista a listům ap. Pavla. Z toho mi plyne závěr: Nejhorší "hřích proti Bohu" je mé vnitřní náboženství je to, které jsem si jako křesťan vybudoval ve své mysli a nejhorší bitva ("vnitří Armagedon") se odehrává v mé mysli. Ten Boží cíl je, byl a bude život v milosti za milostí v Ježíši Kristu.Mou nynější jistotou v tomto čase a prostoru je, že to konečně už to nejsem já sám (ani v mé nejzašší mysli), kdo se má nad sebou slitovat a ospravedlnit se, nýbrž je to Bůh, ktarý se slitovává na nad mou převrácenou světskou a pobytem v současné církvi opět zesvětštělou myslí a vysvobozuje mě z té hrůzy. Druhá naděje pro mě je, že ač je druhý příchod Pána Ježíše velmi blízko (čili náš lidský čas má svůj počátek i svůj konec-nejen individuelně, ale i obecně), musí se ještě stát pár zásadních věcí:
1. Mt 24,14 A toto evangelium o království bude kázáno po celém světě na svědectví všem národům, a teprve potom přijde konec.
...A JÁ JSEM JEŠTĚ NEKÁZAL ANI NA MORAVĚ ANI PO CELÉM SVĚTĚ
2.Mk 16,15-20 A řekl jim: "Jděte do celého světa a kažte evangelium všemu stvoření.
Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.
Ty, kdo uvěří, budou provázet tato znamení: Ve jménu mém budou vyhánět démony a mluvit novými jazyky;budou brát hady do ruky, a vypijí-li něco smrtícího, nic se jim nestane; na choré budou vzkládat ruce a uzdraví je."
Když jim to Pán řekl, byl vzat vzhůru do nebe a usedl po pravici Boží.
Oni pak vyšli, všude kázali; a Pán s nimi působil a jejich slovo potvrzoval znameními.
...A JÁ JSEM ZATÍM JEŠTĚ NEŠEL NIKAM.JENOM SEDÍM DOMA MODLÍM SE A VYCHOVÁVÁM SVOJE 4 DĚTI.
3.L 24,46-49 Řekl jim: "Tak je psáno: Kristus bude trpět a třetího dne vstane z mrtvých;
v jeho jménu se bude zvěstovat pokání na odpuštění hříchů všem národům, počínajíc Jeruzalémem.Vy jste toho svědky.
Hle, sesílám na vás, co slíbil můj Otec; zůstaňte ve městě, dokud nebudete vyzbrojeni mocí z výsosti."
...A MOCÍ Z VÝSOSTI JSEM ZATÍM JEŠTĚ NEBYL MOC VYZBROJEN, JENOM JAZYKY A POZNÁNÍM V EVANGELIU. TAKŽE TO JE TEPRVE ZAČÁTEK...
4.Mt 28,18-20 Ježíš přistoupil a řekl jim: "Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi.
Jděte ke všem národům a získávejte mi učedníky, křtěte ve jméno Otce i Syna i Ducha svatého a učte je, aby zachovávali všecko, co jsem vám přikázal. A hle, já jsem s vámi po všecky dny až do skonání tohoto věku."
...UČEDNÍKY SE ZATÍM STALY JENOM NAŠE DĚTI, TAKŽE ASI JEŠTĚ PŮJDEME I S NIMI KE VŠEM NÁRODŮM (A ŽE JICH PO SVĚTĚ JE, CO?!) A BUDEME JE UČIT O MILOSTI.



_________________
<strong>Jesus, Peace & Rock'nRoll 4 All</strong><br>
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Hříchy vůči Bohu Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.19 sekundy